İletişim

  •  A 
AD*** ÖZ*** 01.03.2021 18:37
Aydın bey selamlar,

Şuan kafam çok karışık ne yapsam bilemedim. Bi akıl danışayım dedim. Viop ta işlem yapıyordum ama yapamaz hale geldik. 110 binlik portföyü 2 3 hata yüzünden 10 bine düşürdük malesef. Canımız sağolsun ama üzülmüyorum desemde yalan olur. Kaybetyiğim 100 bine değilde elimde kalan 10 bine üzülüyorum. 10 binle 100 bin zarar nası çıkatacaz biraz zor gibi. Şubat ayı hayatımın en kötü ayı olarak tarihe yazdık. Siz böyle bir durumda napardınız bira akıl verirmisiniz
Cevap 01.03.2021 20:17

Çok üzüldüm ama, ben zaten böyle bir işlem yapmazdım. Devamlı viop konusunda uyarıyorum. Bana göre Viop'ta işlem yapmaya gerek bile yok. Maalesef elinizde kalanla BIST'de az az kazanarak paranızı kurtarmaya çalışmak benim aklıma gelen. Tabii biraz zaman alır. Ama vıoptan çıkartayım derseniz bundan sonraki işlemlerinizi de yanlış yapmayacağınızın garantisi yok. Kalan az da olsa, en azından bir sermayedir, ümittir. Yoksa onu da aynı şekilde kaybederseniz çok yazık olur.

Umarım en kısa zamanda kayıplarınızı geri kazanırsınız. Viop, opsiyon, varant gibi türev araçlar aynı koyundan çıkartılan postlardır. Çok profesyonel ve kontrollü işlem yapılması, genelde hadge için kullanılması lazım ama, maalesef bizde hızlı ve çok para kazanmak için kullanılınca, iş kumara dönüşüyor. Bizim gibi bir ülkede ve bu ortamda ben türev piyasaların tamamını çok riskli buluyorum.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_