İletişim

  •  A 
ÇE*** ÖZ*** 16.02.2021 22:47
Bugün son günü olan ihlas holding Rüçhan aldım 3 milyon ama satamadım para verip lota çevirecek gücüm de yok ne yapabilirim
Cevap 17.02.2021 00:19

Sitemizin üyesi değilsiniz. Normalde üye olmayanların sorularını cevaplamıyorum. Ama sıkıntılı bir durumunuz var. O nedenle cevaplıyorum.

Öncelikle borsa kumarhane mi? Neden böyle bir işlem yaptınız? Rüçhan süresi dolunca sırası kapanır. Ama bedelliye katılım süresi bir süre daha sürer. Eğer bedelliye katılmazsanız rüçhan için kullandığınız paranız yok olur. Bunun telafisi de yoktur.  Madem bedelliye katılmayacaktınız rüçhanı geri satmanız gerekiyordu.

Ayrıca bu sorularınızı neden işlem yaptığınız kurumdaki temsilcinize sormuyorsunuz? Eğer sorunuzu soracak bir temsilci yoksa, işlem yaptığınız kurumu değiştirin derim.

Şimdi bu durumda, işlem yaptığınız kurumda kredi hesabı açıp, bedelli için kredi kullanma imkanı bulabilir misiniz onu sorgulayın. Normalde aracı kurumlar krediyi hisse alımları için kullandırırlar nakit kredi verilmez. Aracı olarak banka kullanıyorsanız belki onlar verebilir. Kısacası bedelliyi kullanıp, sonra artık kar-zarar bakmadan satıp hiç olmazsa ana paranın önemli kısmını kurtarmış olursunuz. Yoksa bedelliye katılmadığınız takdirde şu an rüçhan olarak görülen tüm paranız sıfır olacaktır. Kısacası artık rüçhana yatırdığınız parayı kurtarmak için kısa vadeli bir kaynak bulmanız gerekiyor.

Yine de işlem yaptığınız kurumunuzu arayıp, bu konuda onlara da danışın bakalım ne deyip, nasıl bir yol gösterecekler.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_