İletişim

  •  A 
SÜ*** AY*** 01.12.2020 22:15
Abi destek direnç tablonu.genelde kaçırıyoruz.Orada çok hareketlilik oluyor. Orayı biraz daha nasıl aktiflestiribeliriz?belki hissenin en sağ tarafına paylaşımdan sonraki anlık fiyatı veya gecikmeli fiyatları olabilirmi?
Cevap 02.12.2020 00:15

Arkadaşlar,

Özellikle yeni uygulama için bu talep genelde geldi. Ama bu çok detaylı ve entegre bir iş. Öncelikle verilecek veri bir hizmet bedeli içeriyor. Bunu uygulamakla da kalmıyor, sistemden devamlı veri çekileceği için, bunu kaldıracak bir server alt yapısı da kurulması gerekiyor. Görüyorsunuz ki, site ücretini bile sizleri üzmesin diye her yıl düzenli arttırmıyoruz. Bana bu konuda gelen mesajları görseniz, borsada yatırım yapan birisi için mevzubahis bile olmaması gereken site ücretimiz için bile üyelerden ödemesek ne kadar iyi olur arzusu hissediyorum. Ki, bu nedenle ücretsiz olan platformları arıyorlar. Halbuki esas olan fayda olmalıdır.

Neyse, bu konuyu açmayalım. Birkaç yıl evvel ben de acaba fiyatları veremez miyim diye veri kurumlarına olası bedelleri sormuştum. Gecikmelisi için bile çok ciddi bir aylık bedel istemişlerdi. O nedenle vazgeçmiştim. Kaldı ki, gecikmeli fiyatın hiçbir anlamı olmaz. Olacaksa anlık fiyat olmalı. 

Son ücret politikalarını bir öğreneyim yine de. Ama bununla da kalmaz, sitenin canlı fiyatla çalışması için gerekli alt yapı maliyetini de yapacak arkadaşlara sorayım. Bunların maliyeti sizleri üzmeyecek gibiyse o zaman yapmanın yolunu ararız. Ama yüksek ise, yapamayabiliriz.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_

Cevap 02.12.2020 17:17

Sordum maalesef aracı kurum ve banka dışında sitelere anlık fiyat vermiyorlarmış. Anlık fiyat verme düşüncemiz mümkün değil yani.

Sitede anlık fiyatı göremiyorsunuz ama bunun yolu var biliyorsunuz. Bildiğim kadarıyla Global Menkul aylık 9-10 TL gibi bir bedelle anlık fiyatı gösteriyordu müşterilerine sanırım. Hatta aylık belli bir işlem hacmi yapılması halinde bu bedeli de almıyor diye biliyorum. 


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_