İletişim

  •  A 
TA*** GÖ*** 24.11.2020 18:10
Merhaba Aydın Bey,
Mobil uygulama müjdesi beni heyecanlandırdı. Umarım kısa zamanda gerçekleşir. Uygulama ile ilgili bir kaç önerim olacak.
1. Her öngörünün o öngörüye özgü unique bir öngörü numarası olmalı. Aynı hisse için birden fazla öngörü paylaştığınız zaman takip etmek zor oluyor. Öngörüde yapılacak güncellemelerde hisse adının yanında öngörü numarasına da atıf yapılması bize kolaylık sağlayacaktır.
2. Öngörü ve hedef fiyatların yanında (gecikmeli bile olsa) mevcut fiyata yer verilebili.
Cevap 24.11.2020 19:30

1- Bizdeki sıra numarası da aynı şey değil mi zaten? Bizdeki uygulamada güncelleme-revize yapılınca Kayıt tarihi ve detayları ile HUP mesajı geliyor.(Bu arada HUP mesajlarında tek satır uyarı çıkar ama aslında üstü tıklanması gerekir. Üstünü tıkladığınız zaman bildirimin tüm detaylarını görürsünüz)

2- Al/sat tablosunda Öngörü fiyatı zaten güncel fiyat olarak veriliyor. Yani ben o an alınabilecek fiyata göre yazıyorum. Tablolarda güncel fiyatı gecikmeli bile otomatik hale getirmek ciddi bir veri bedeli gerektirdiği gibi, server kapasitesinin de yüksek olmasına neden oluyor. Bizim sitemizde yeni öngörülere tablo üstünde ''Yeni'' diye yanıp sönen bir uyarı koymuştuk zamanında bu bile siteyi ağırlaştırıyordu. Tüm hisse fiyatlarını güncel alıp kullanması alt yapı için bize dediğim sıkıntıları yaratbilir. Yine de yapacak arkadaşlara aktaracağım. Ben teknik konulara çok hakim bir insan olmadığım için, yaşadığımız önceki tecrübelere göre konuşuyorum.

Görüşleriniz için çok teşekkür ederim.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_