İletişim

  •  A 
SE*** ŞA*** 24.11.2020 14:21
Slm. Kolay gelsin. Ab ve ABD ülkemizi sistemin dışına iter mi? Yani bir İran yaparlar mı bizi. İş sanki artık buralara geldi dayandı.
Uygulama için globalin uygulaması bence çok başarılı. Tüm alsat önerileri ve haberler anında msj sesiyle tel geliyor. Bence onların uygulamasına benzer bir uygulama güzel olur. Hatta olur mu bilmiyorum ama destek dirence yazılan hisselerde destekler veya dirençler geçilirken otomatik bilgi mesajı gelebilir. Şu hissede dirençler geçiliyor diye. Teşekkürler
Cevap 24.11.2020 15:30

Bizi İran kimse yapamaz. Çünkü Türkiye buna uygun değil. Ama maalesef yıllardır devlet içinde yapılanan cemaatler ülkenin demokratik görünümümü bozuyor. Bunu engellersek, demokrasiyi güçlendirirsek, üstünlerin değil hukukun üstünlüğünün esas olduğunu sonunda anlarsak tüm bu sorunlarla ve ülkelerle gereken mücadeleyi kolayca yaparız. Aslında bu konuları çok kez detaylı yazdım. Benim için risk, özellikle Doğu Akdeniz'de Yunanistan ile bir çatışma halinde, AB, ABD ve NATO'nun Yunanistan safında yer alıp, bize karşı bir güç kullanımları halinde gerilim NATO'dan çıkmamızla sonuçlanır. O zaman Rusya ve Çin ile bir ittifak içine girmek durumunda kalırız. Bunu da ABD dahil, batının isteyeceğini düşünmüyorum.

Mobil konusunda ise, Global'in mobil uygulaması ile benzer bir mobil uygulama yapamayız. Çünkü onlar aracı kurum. Veri paylaşımlarını canlı yapabilirler. Biz ise bunu yapamayız. Destek-Dirençler geçilirken uyarı mesajları da mümkün değil. Bu durum  çok güçlü bir alt yapı ve devamlı BİST ile entegre bir sistem gerektirir. Bunun alt yapısı ve veri kullanımı çok ciddi maliyet ve yatırımdır.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_