İletişim

  •  A 
UF*** KA*** 30.09.2020 09:28
Aydın Bey, olayın mekaniğini tam anlamak için soruyorum. 21.09'da logo 94 üzeri fincan kulp girmişsiniz. 94 üzerini 25.09'daki kapanışta görmüş. Sonrasında öngörünüz 29.09'da gerçekleşmiş. Şimdi iki boş süre var. Biri destek-dirençteki formasyonun başlangıcını yakaladığı baştaki dört gün. Sonraki de gerçekleştiği 4 gün. Şimdi, geriye doğru kaç günlük/haftalık periyotları izlememiz doğru olur? Yoksa sadece yeni teknik girilene kadar eskisi geçerli midir?
Cevap 30.09.2020 13:58

Öncelikle giriş menüsü sağında Siteyi Tanı diye bir bölüm var. Özellikle yeni üyeler ve bu kısmı henüz okumamış kişiler muhakkak ilgili bilgileri okusunlar. Tüm sitenin kullanım bilgilendirmesi yer alıyor.

Sorunuza gelince, orada esas olan geriye doğru kaç gün izlemek değil. Paylaştığım tekniklerde ilgili seviyeler kırıldığı zaman almak gerekiyor. Yani 18 Eylül'de 94.00 geçilince fincan-kulp uyarısı nedeniyle 94.20 misali fiyatlardan girip almak gerekiyordu. Sonrasında da yukarıdaki dirençlerde takılmasına göre realize yapılması düşünülmeliydi. 

Ama sonrasında üstteki dirençlerin çoğunu görür de yine fincan-kulp ya da çanak seviyelerine inerse yeniden almak gerekir mi sorusuna cevabım ise hayır. Çünkü teknik hareketi yaptı bitti olursa, bu sefer geri gelme daha da artabilir.

Umarım sorunuz cevap bulmuştur?


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_