İletişim

  •  A 
SE*** ŞA*** 26.08.2020 10:18
Günaydın. Benim kinaye falan yaptığım yok. Dövizden olum etkilenecek şirketleri bilmemem yada şişmiş hisseleri bilmemem veya ucuz şirketleri bilmemem bana o kadar olağan geliyor ki! Kusura bakmayın ama bütün yazdıklarınıza da takip edip okuyorum. Bazışeyleri unutmuş olabilirim bunu da kabul ediyorum. İsterseniz soru sorma kısmını kapatın. Herkes rahat etsin. Bazen verdiğiniz cevaplar zaten işi oraya taşıyor. Teşekkürler
Cevap 26.08.2020 10:34

Günaydın.

Tek tek sektörel olarak saydıklarımı ne zaman söylediğimi ve o an hangi fiyatlarda olduklarını unutup, ya da görmezden gelip, sonra fiyatlarının yaptıkları ekstra yükselişlerden sonra benim öncesinde ucuz ve hedef gördüğüm hisseler için artık primliler dememi de unutup, ya da görmezden gelip bana bunlara al diyordunuz şimdi pahalı diyorsunuz ben sizi anlamıyorum derseniz, kusura bakmayın da ben tüm bu detayları neden yazıyorum o zaman? Sitede arşiv özelliği var. Kelime ya da kod araması ile bu yazılanları hemen bulabilirsiniz.

Sitede herkesin her soruyu sizin sorularınızdaki gibi sorabildiğini görebiliyorsunuz. Ama sitede her canı sıkılınan, borsada tavan tavan giden hisselerde yer alamayanların dönüp de bana özellikle izah ettiğim konuları sanki yapmamışım gibi çelişkili konuşuyorsunuz haksız eleştirilerini de kabul edemem. 

On yıldır süre gelen bu sitede sabite bağlayıp hep aynı tarz eleştirileri yapanlar belli. Ama buna rağmen tüm soru ve eleştirileri paylaştığımı biliyorsunuz. Eleştiri herkesin en doğal hakkıdır. Ama eleştiri dili ve içeriği de doğru olmalı. Bence sorular bölümünü kapatma öneriniz yerine, siz yazdıklarınızın ne kadar doğru olup olmadığına bakarak yazarsanız sorun da kalmaz diye düşünüyorum. Sorularda kullandığınız dile bir daha bakarsanız benim cevaplarımı daha iyi anlarsınız. 30 yıla yakın bir süredir sektör profesyoneliyim, ben tüm yazdıklarımız en alt düzeydeki kişilerin bile anlayabileceği bir dille anlatmaya özen gösterirken, içeriği yanlış tespitlerle sorular mesajlar yazarsanız, kusuru bakmayın ama benim de dilim daha farklı olur. Ama hiç bir zaman çizgimde bazı sınırları da aşmadığımı görürsünüz.

Bu arada döviz pozisyonu yüksek şirketler konusunda haklısınız. Zaman zaman paylaşmakta yarar var. Eski üyeler biliyor olabilir ama yeni üyeler için tekrarlamakta yarar var. Aynı zamanda son gelişmeler sonrası değişmiş tablolar da söz konusu ise bunlar da görülmüş olur. Gün için de paylaşmaya çalışacağım.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_