Tatilden Önceki Son Gün!

26.04.2024 09:18
 •  A 

İki ay öncesinden zaman zaman hatırlattığım tatil tarihimiz nihayet geldi. Kısmetse bu akşam İstanbul yolunda olacağız. Yarın İstanbul'da aileden bir genç kızımızın nişanına katılacağız. Pazar günü de bir haftalık tatil için vizesiz dönemini kaçırmayalım diye Karadağ'a gidiyoruz. Konaklama yerimiz Budva olacak şekilde bağımsız araçla çevreyi bir hafta dolaşacağız. Gündüzleri dışarıda olacağımız için piyasaları takip etmem mümkün değil. Ama akşamları otele döndüğümüzde ekranımı açma imkanım olacak. O zaman tekniklere ve haberlere bakıp, paylaşımlar yapmayı düşünüyorum. Ama bu tatilde yıllar sonra belki de ilk kez, gerçekten tatil yapmayı düşünüyorum. O nedenle beni biraz özleyebilirsiniz! 4 Mayıs'ta İstanbul'a, 5 Mayıs'ta da İzmir'e dönmüş olacağız. 

Bu nedenle yeni üyelerin eft ödemeli üyeliklerinin onaylanması için benim tatilde ekranımı açmamı beklemeleri gerekebilir. Sanal pos ödemelerinde ise üyelikler otomatik onaylanır. Tabi bir de sitede paylaşımlarımın az olmasının nedeni olarak tatilde olacağımı bilmelerini isterim.

Bu arada son dönem yine maşallahımız vardı. Endeks ve piyasalarla ilgili stratejileri doğru kurguladığımız için, yine çok güzel getirileri yakalamış olduk. Son ay içinde 50'den fazla gerçekleşme kapanışımız olmuş. Uzun vadeli listeye eklediğim hisselerde de güzel tespitler yapmışsız. Bu tabloyu yokluğumda bozmayın lütfen:) Piyasalar yükselecek olursa eyvah kaçırıyoruz telaşınız olmasın. Borsada fırsatlar bitmez. Nakite geçtiyseniz, yeni öngörü de gelmediyse gerekirse faiz geliri elde edersiniz. Sonuçta çok yüksek faiz getirileri olan bir dönemdeyiz. Para piyasaları fonlarındaki getiriler mevduat faizinden daha yüksek. İşlem yaptığınız kurumlarda bu detayları lütfen sorunuz.

 Hepinize sağlık, bol kazanç ve iyi bir hafta sonu dilerim.      


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_


 • 25.04.2024
  14:00

  Para Politikası Kurulu (Kurul), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 50 düzeyinde sabit tutulmasına karar vermiştir. - TCMB Mart ayında aylık enflasyonun ana eğilimi, devam eden zayıflamaya rağmen öngörülenden y&uu Devamı »

 • 19.04.2024
  11:12

  Enflasyon muhasebesi işleri karıştırınca, bilanço değerlendirmelerimi kıyaslamalı yapamadım bir süredir. Ama böyle de olmuyor. Bilançolarla uzun vadeli beklentiler olmadan sadece teknikler eksik kalıyor. Hafta sonu, en azından son bilanço rakamları üzerinden d... Devamı »

 • 17.04.2024
  10:07

  Cari işlemler dengesi Şubat ayında -3.27 milyar dolar (beklenti: -3.25 milyar dolar) -TCMB Altın ve enerji hariç cari işlemler hesabı 2 milyar 106 milyon dolar fazla verdi Cari işlemler dengesi Ocak-Şubat döneminde -5.79 milyar dolar (Ocak 2024: -2.56 milyar dolar) Ödeme... Devamı »

 • 15.04.2024
  12:42

  "Merkezi yönetim bütçesi 2023 yılı Ocak-Mart döneminde 250 milyar 25 milyon TL açık vermiş iken 2024 yılı Ocak-Mart döneminde 513 milyar 482 milyon TL açık vermiştir. 2024 yılı Ocak-Mart döneminde me Devamı »

 • 15.04.2024
  10:11

  Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) 2024 yılı Şubat ayı Hane halkı İşgücü Araştırması'nın sonuçlarını açıkladı. TÜİK'in konuya ilişkin haber bulteni asağıda bulunuyor: "Mevsim etkisinden arındırılmış işsizlik oranı %8,7 seviyesinde ger&c... Devamı »