HUP Bildirim Sorunu Çözülüyor!

15.10.2021 17:17
 •  A 

Değerli Üyeler,

Telefonlarda yaşanan otomatik güncellemeler nedeniyle HUP bildirim sorunları yaşayan üyelerimiz için bilgilendirme yapıyorum. Aşağıda yöntemi gösterilen ayarları hem borsaanalizci, hem de google chrome için yaptığınızda sesli bildirimleri alıyorsunuz. Henüz görsel bildirim kutucuğunun mobilde ekran üstüne gelmesi için yapmamız gereken ayarı bulamadım. Onu arıyorum. 

Bu arada laptoplarda, siteyi internet explorer ya da chrome'dan açıp, HUP ekranının altındaki bildirim kutucuklarını işaretlediğiniz zaman, paylaşım yapıldığında HUP bildirimleri sesli ve görsel olarak laptop ekranınızda eskisi gibi çıkıyor!

Son günlerde birkaç üyemizden HUP ya da site ile ilgili bildirim sorunu mesajları aldık. Bunlar incelendiğinde, yaşanan otomatik güncellemelerden kaynaklandığı görülmüş. Yapılması gereken kontroller aşağıda detaylı şekilde sıralanmıştır. Sorun yaşayan üyelerimiz ilgili kontrolleri yapabilirler.

Tüm android ve ios cihazlarda güncelleme gelmiştir. Sizden ricam bildirim ayarlarınızı kontrol etmenizi rica ediyorum.
 
Android için
1.Yöntem
AYARLAR menüsünden BİLDİRİMLER bölümüne giriş yapınız. KİLİT EKRANI kısmına giriş yapın. BİLDİRİMLER kısmı açık olacak şekilde ayarlayın. Aynı yerde STİLİ GÖRÜNTÜLE seçeneği içerisinde AYRINTILAR olarak ayarlayın. İÇERİĞİ GİZLE kısmı pasif olmalıdır.
 
Diğer bir neden CİHAZ BAKIMI menüsünde PİL kısmında UYGULAMA GÜÇ YÖNETİMİ bölümündeki UYKU MODUNDAKİ UYGULAMALAR kısmında BORSAANALİZCİ ve chrome uygulaması var ise kaldırın. GÜÇ MODUNA alındıysa uygulamalar uyku moduna geçer ve bildirim alamazsınız. Ya da UYKU MODUNA ALINMAYACAK UYGULAMALAR kısmından BORSAANALİZCİ 'yi ve chrome'yi aktif edebilirsiniz.
 
2.Yöntem
Bunun için aşağıdaki yönergeleri izleyebilirsiniz.
1- Cihaz Bakımı
2- Pil
3- Uygulama Güç Yönetimi
4- Uyku Moduna Alınmayacak Uygulamalar
5- BORSAANALİZCİ ve chrome uygulamasını tıklayın
6- Bildirimler 
7- Bildirimleri Göster Seçenekleri Aktif olacaktır.
 
    
3.Yöntem
Diğer bir neden
1- Erişebilirlik
2- Gelişmiş Ayarlar
3- Bildirim Hatırlatıcıları AÇIK olması gerekmektedir.
4- Uygulamaları Seç kısmından chrome ve Borsaanalizci'yi seçiniz.
 
  **Bildirim Sorunlarının düzeltilmesi ile ilgili aşağıda yer alan linkte de, yapılması gerekenler detaylıca ve telefon markalarına göre izah edilmiş.
 
        https://aytugakar.info/gunluk/android-8-bildirim-sorunu-bildirimleri-ve-alarmlari-acmak.html    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_


 • 15.10.2021
  10:19

  Dün TCMB'nda yaşanan atamalar sonrası medyaya düşen bilgilerde Taha Çakmak için paylaşılan bilgilerin hepsi yanlışmış. En az 5-6 haber kaynağından okuduğumda aynı bilgiler paylaşılmıştı. 2008 Boğaziçi mezunu, 10 yıl THY'de çalışmış, prof.diye geçi... Devamı »

 • 14.10.2021
  00:51

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile gece yarısı sürpriz görüşme yaptı! Görüşmenin ardından gece Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı karar Devamı »

 • 13.10.2021
  16:11

  Kritik TÜFE verisi Eylül'de % 5.4 geldi. (Önceki; % 5.3) ABD'de tüketici fiyatları Eylül ayında beklentilerin üzerinde, çekirdek tüketici fiyatları ise altında gerçekleşti. Devamı »

 • 12.10.2021
  10:20

  Sanayi Üretimi Ağustos ayında %5.4 arttı! TÜİK Sanayi Üretimi Ağustos ayında yıllık % 13.8 Sanayinin alt sektörleri incelendiğinde, 2021 yılı Ağustos ayında madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksi bir önceki yılın aynı ayına gör... Devamı »

 • 12.10.2021
  08:46

  Son günlerde birkaç üyemizden HUP ya da site ile ilgili bildirim sorunu mesajları aldık. Bunlar incelendiğinde, yaşanan otomatik güncellemelerden kaynaklandığı görülmüş. Yapılması gereken kontroller aşağıda detaylı şekilde sıralanmıştır. Sorun yaşayan üyeler... Devamı »