ABD'li Yetkiliden Halkbank Açıklaması!

14.11.2018 15:38
 •  A 

ABD'li üst düzey yetkili: Halkbank'a karşı ABD'de şu ana kadar açılmış bir dava bulunmuyor - AA twitter

Anadolu Ajansı'nın (AA) twitter hesabından yapılan açıklamalara şöyle:
ABD'li üst düzey yetkili: Halkbank'a karşı (ABD'de) bir dava olabileceğine yönelik bazı spekülasyonlar var. Ama şu ana kadar açılmış bir dava bulunmuyor. Bir dava açılıp açılmayacağına bağımsız yargının yetkilileri karar verecek. Hazine Bakanlığı da kendi soruşturmasında bir sonuca varacak. Bunlar tamamen iki ayrı olay. (Trump'ın Hazine soruşturmasına olası müdahelesi) Hazine Bakanlığı yönetimin bir parçasıdır. Başkan da yönetimin başıdır

Şeklinde bir twitter paylaşımı yapmış. Haber olarak matriks ve Bloomberg ekranlarında da geçti. Akabinde 7.48 gören Halkb hissesi, sonrasında 7.31'e kadar gevşedi, şu an da 7.36-7.37 aralığında işlem görüyor. 

Bu açıklamalar ne kadar bağlayıcıdır, bu yetkili kimdir isim olarak geçmemiş. Ancak, eğer ABD hazinesinden ABD'nin açıkladığı yaptırımlara karşı Halkbank'ın aykırı bir davranışı yoktur açıklaması olursa, mahkemenin de buna bağlı olarak dava açmayacağını düşünüyorum. Hazine bu konuda bilirkişi konumunda olabilir diye düşünüyorum. Ama yine de biraz karşık bir olay ve açıklama.

Yani benim düşündüğüm gibi ise, bu yorumlar yapıldıkça hisseye alıcılar gelmeye başlayacaktır. Hareketin devamı gelebilir yani. Ama yine de açıklamaları yorumlamayı size bırakıyorum. Çok net bir durum değil çünkü. 

    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_


 • 14.11.2018
  10:22

  MSCI endeks değişiklikleri açıklandı Dünyanın önde gelen endeks yapıcılarından MSCI, endekslerinde 30 Kasım 2018 gece yarısından itibaren geçerli olacak değişiklikleri açıkladı. Buna göre; MSCI Global Standart Endeksi'nden 6 T&uu... Devamı »

 • 12.11.2018
  10:01

  Cari İşlemler Dengesi Eylül Ayında 1.83 Milyar Dolar Fazla Verdi!(Beklenti; 1.97 Milyar Dolar) Eylül ayında yıllıklandırılmış cari açık -46.06 Milyar Dolar(Önceki; -51.12 Milyar Dolar) Ödemeler Dengesi Net Hata ve Noksan Eylül ayında -0.4 Milyar Dolar &Oum... Devamı »

 • 07.11.2018
  09:55

  Arkadaşlar, İnternet sorunu yaşıyorum. Bu nedenle teknik paylaşımlarımı yapamıyorum. Sorunu giderdiğim gibi paylaşımlarımı yapacağım. Devamı »

 • 06.11.2018
  12:05

  Göderdiğim paylaşımları inceledim. Paylaşımın HUP, ilgili tablo ve ekrana düşen mesajlarda zaman uyumsuzluğu görmedim. Hepsi aynı zaman bilgisi ile yer alıyor. Farklı bir görüntü gören oldu mu? Devamı »

 • 06.11.2018
  11:51

  Arkadaşlar, Sitede yaptığım her türlü paylaşım HUP(Hızlı Uyarı Pencersi)'da size uyarı verir. Bu uyarı esnasında ilgili mesaj kullandığınız internet tarayıcının özelliğine göre ekranınızda öne ya da sağ alt tarafa bir mesaj gönderir. Aynı zamanda da ... Devamı »