Soru - Cevap (ENDEKS)

  •  A 
AD*** ÖZ*** 05.10.2023 16:23
Konu / Hisse Kodu: ENDEKS
Aydın bey selamlar, Ser bir gün yaşıyoruz düzeltme tamamlandımı sizce bugün yaşanan düşüş ile birlikte, hoş sessiz kalmanızdan daha var diye anlıyoruz ama genede sormak istedim.
Cevap 05.10.2023 17:33

Hayır hayır bu düşüş ve yeniden yükseliş farklı işlerden kaynaklandığı için ne oluyoru anlamaya çalışıyorum. 

Düşüş teknik ya da yurt dışı piyasalar nedeniyle olmadı. Dün Suriye ve Irak'taki PKK-PYD-YPG vs hedeflerinin tamamı artık meşru hedefimizdir açıklaması yapılınca bu açıklama bilgisi yüzünden dünkü düşüş yaşanmış. 

Bugün ABD özel sektör verisi dün iyi gelince dışarıda alımlar var ve bizdeki düşüş sınır ötesi açıklamaya ABD'nin tepkisi ne olur bakalım diye tereddütüm vardı. ABD dışişleri sözcüsü Türkiye'nin PKK mücadelesinin arkasındayız dedi. Bu açıklama nedeniyle bugün artı başlarız demiştim. Öyle oldu. Ama sonra Suriye'de bir abd üssünden atılan füze ile Türk sihası düşürüldü haberi çıktı. Piyasadaki seri satışlar ondan geldi. Hatta bana videoları bile geldi.

Sonra bizden yoğun topçu atışları başladı spekülasyonları çıktı. öğleden sonra ise TSK düşen siha Türkiye'ye ait değil dedi. Arkasından bu alımlar başladı. Sabah alıcılı başlayan endekste alım öngörüleri düşünürken bir anda siha haeri ile satışlar başlayınca iyi ki yeni öngörü yapmamışım dedim. Sonra düştüğü yerlerde seviyeler alıma uygun olsa da cesaret edemedim. Siha haberi gerçekse, gerilimin boyutu neler yaşatır diye.

Anlayacağınız sessizliğim haber kirliliğinin yarattığı şaşkınlıktan kaynaklanıyor. Dün gelen satışlar teknik değildi ama düşüşün dönüşü teknik testeğe uygun oldu. Ama şimdi de yine yakın dirençlere geldik. Beni de şaşırttılar kararsızlık yaşıyorum.    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_