Soru - Cevap (Endeks)

  •  A 
İL*** MA*** 05.10.2023 06:05
Konu / Hisse Kodu: Endeks
Evet hocam biraz iyi yönünü zorluyorum belki de. O da şundan oluyor. Borsada benim param yok :)Misal 1 milyon koyduysam mayısta onu aldım. Sonra 1 milyon daha aldım. Şimdi gene 1 milyonum var borsada ama Zarar etse zarar etmiş oluyor muyum tam emin değilim :)
Dış piyasalar çok kötü ama ben ekim-aralık arası kötü bakamıyorum borsaya. Sektöre de bağlı çimentoda sigorta kağıtta (kağıttan hiç paylaşım yapmıyorsunuz) olumsuz olamıyorum thy tuprs da ise olumlu olamıyorum.
Cevap 05.10.2023 08:52

Bunu yapıyorsanız, yani zaman zaman kazandığınızı çekiyorsanız, kalan para üzerinden zarar olsa da bu ana kazançtan zarar olur sadece ve çok daha rahat davranmanıza ve riskleri göze almanıza fayda sağlar. Ama kazanç da sonuçta bir paradır.

Neyse, paranızı arttırıyorsanız gerisi önemsiz. Bildiğiniz gibi davranın çünkü doğru yapıyorsunuz demektir. Dediğim gibi herkes aynı davranışı sergileyemez. Siz kendi sorumluluğunuza sahipsiniz. Ben ise tüm üyeleri korumak ve daha fazla kazanmaları çabasındayım.

Çimento, demirçelik zaten en sevdiğim ve sıklıkla dile getirdiğim sektörden. Ama kağıt hakikaten bir süredir dikkatimden düştüler. Sanırım olmuksa falan birleşmesi sonrası biraz göz ardı ettim sektörü. Bakalım bakalım bilançoları iyi olan ve gözden kaçırdıklarım olmuş mu? Ben bilanço bazlı tekniklere ağırlık verdiğim için, o nedenle de gözden kaçmış olabilir.

    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_