Soru - Cevap (Sahol)

  •  A 
SE*** KI*** 20.09.2023 23:16
Konu / Hisse Kodu: Sahol
Şirketin geri aldığı lotları satmış olması hisse üzerindeki baskıyı devam ettirir mi ? 29 mayısta başlayan borsa rallisine çok ayak uyduramamış 35 den 65 anca gelebilmişti. Şimdi şirket satıyor madem hissenin ederi buymuş eğer daha yukarı gidecek olsa şirket geri aldıklarını vermezdi düşünceler piyasada hakimken sahol hakkında endeksle birlikte toparlanma olacağını düşünüyor musunuz ? Aksa 2021 ocakta 13 den blok satış yapmış hisse 95 görmüştü tarih bu sefer sahol içinde tekerrür edecek midir ?
Cevap 20.09.2023 23:33

Bakın cevabı sonunda siz de vermişsiniz. Topladıklarını geri satmıyor, yabancıya blok satıyor. Bunlar farklı işler. Şimdi sattıklarının karşılığında, yeniden geri alım yapmayacaklarını kim iddia edebilir? Her neyse, benim için bilançolar esastır. Beklentilerimi koruyorum. Endeksin düşebilir dediğim seviyelere gelmesi, bu gerçekleşirken hisselere çok daha fazla yansıyacağını söylemiş olmama rağmen, dediklerim yaşanınca gördüğünüz gibi, en başında yaptığım uyarı da gerçekleşiyor! Panik. 

Gördüğünüz gibi panik de oluşmuş durumda. Şimdi istedikleri hisselerde, istedikleri yatırımcıları rahatlıkla dökeceklerdir.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_