Soru - Cevap (Borsa)

  •  A 
İL*** MA*** 20.08.2023 21:49
Konu / Hisse Kodu: Borsa
İyi akşamlar aydın bey
Kkm haberini önceden haber alarak cuma günü satış yaptılar sanırım. Bana Naci ağbalın görevinden alınmasını hatırlattı bu olay. O zamana da cuma günü anlamadığımız bir satış olmuştu yabancı satmıştı biz de pazartesi Salı tabanları yemiştik. Bu kararın etkisi ne olacak sizce ?
Cevap 20.08.2023 22:12

Muhtemelen öyle. Ama ikisi birbirinden farklı. Nağci Ağbal konusu tabanlamalar için önemli bir nedendi. Ama kkm için alınan karar tüm piyasa için değil, bankalar için asıl sorun. Lakin arada diğer birçok hisse için ise tepki yükselişleri görebiliriz. 

Borsa bir düzeltme yapmak zorunda idi. Cuma M.Şimşek istifa etti, cumhurbaşkanı cuma namazına gitmedi ve hiç görünmedi söylentileri ile satış yedik. Sonrasında sayın Cumhurbaşkanı Macaristan ziyaretine gitti. Mehmet Şimşek konusunda ise yalanlama geldi. Ama KKM kararı açıklandı.

Şimdi diğer iki nedenle korku yaşayanlardan satış geldi ise, sebep kkm kararı diye düşünürlerse, bilançosu daha yüksek fiyatları hak eden ana hisseler dahil genel hisselerde alımlarla da güne başladığımızı görebiliriz.

Önce bir yarını yaşayalım bakalım. Ama KKM konusu düzeltme ötesinde bir satışa neden olmaz. Hatta düzeltme bile olmayabilir.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_