Soru - Cevap (Bitcoin)

  •  A 
AB*** SE*** KI*** 17.03.2023 04:14
Konu / Hisse Kodu: Bitcoin
Merhaba Aydın Bey,
VIOP sayfanızdaki bitcoin öngörünüzü kapatmışsınız. Ben de bugün itibariyle satışı gerçekleştirip kenara çekildim. Aslında $30.000 - $40.000 aralığını bekleyecektim ama her türlü riske rağmen FED in sözünden dönmeyip 50 baz puan artış yapmasını bekliyorum. Bu yüzden bir süre kenardan izlemeye karar verdim. Önümüzdeki süreçte fırsat görürseniz tekrar bitcoin paylaşımınız olur mu ? Yoksa gündeminize almamayı mı tercih edersiniz ?
Saygılarımla
Cevap 17.03.2023 09:49

Günaydın.

Beklenti yazımda aynı endişelerimi bugün de dile getirdim. Teknik olarak yukarı denemeleri sürebilir. Ama regülasyonlar tamamlanmadan bana çok güven vermeyen bir alan. Ama bu yıl tekniklerinin çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Sonrasında, gelişmiş ülkeler faiz artışlarını tamamlayıp yeniden indirim sürecine geri dönerlerse, daha da canlı bir piyasa söz konusu olur.

Teknik olarak uygun gördüğüm zamanlarda benzer şekilde paylaşımlarımı südüreceğim. O öngörü paylaştıktan sonra, ilgili bir yayında ekranda da düşüncemi aktarmıştım. Üyem olmayan bir yatırımcı twitterdan bana''sizi dinleyip bitcoin aldım. Düştü. Üzerinizde hakkım kaldı Aydın Bey'' diye yazmış! Ama sonra beklentim gerçekleşti. Dediğim oldu. Sadece arada yaşanan gelişmeler ek düşüş yarattılar. 

Hisseleri çok daha iyi tanıdğımız, daha organize ve alt yapısı kriptolara göre daha kuralları net olduğu için, hisse öngörüleri düşse de, güveniyorsak endişelenmeye gerek olmuyor. Ama sonuçta kriptoları kimse net olarak bilmiyor. Bir anda kriptolarla ilgili olmadan bile aracılık yapan kurumlar batabiliyor. O esnada kripto varlıklar da düşüyor. Bu risklerin düzenlemeleri yapılmadan çok istekli paylaşım yapma niyetimin olmadığını da bilmenizi isterim. Ben bu tarz mesajlara çok muhatap olan biri olmadığım için, bu alanda düzenlemeler olmadan ilgi göstermesem mi diye düşünmedim değil!

Gelişmelere göre yeniden değerlendiririm.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_