Soru - Cevap (THYAO HİSSE)

  •  A 
ÖZ*** ÇÖ*** 10.03.2023 11:19
Konu / Hisse Kodu: THYAO HİSSE
Aydın Bey merhaba, geçtiğimiz sene Aralık başında 141 TL civarındaki hisse aradan 3 ay gibi bir süre geçmesine rağmen halen 140 TL bandında işlem görüyor. Bu hisse üzerinde baskı mı var ? UVH öngörümünüzü koruyor musunuz ? İyi çalışmalar.
Cevap 10.03.2023 11:35

Merhaba.

Aslında düne ait beklenti yazımda olası seçim senaryolarına göre yazdığım düşüncelerimde thyao konusuna da atıfta bulunmuştum. Gözünüzden kaçmış olabilir!

Evet hisse üzerinde ciddi bir baskı olduğunu düşünüyorum. Gelen bilançosuna göre eder değeri çok daha yüksek ve yaz sezonu da başlamak üzere iken, ulaştırma şirketleri için beklentilerim yine iyi. Bilanço ederine göre thyao için beklentimi koruyorum.

Peki o zaman bu baskı neden diye düşünüyorum ben de! Düne ait beklenti yazımı yeniden okursanız, acaba orada izah ettiğim durumdan mı bu baskı diye düşünüyorum. Yani 21 yıldır süren iktidar değişimi olacak olursa, seçimlerden sonra Thyao dahil bir çok kamu kurumunun üst yönetimi değişecektir. Bu durumdan kaynaklı bir baskı olabilir. Ama rakamlar doğru ise, yönetimin değişmesi hissenin ederini etkilememesi lazım.

Şimdilik diyebileceklerim bunlar. Beklentimi bilançoya göre koruyorum. Ama bilanço sonraaında bir anda bozulacak olursa, o zaman iş değişir tabii. Bunu da bilmem mümkün değil. 

UVYH kısmındaki beklentilerimi indirgenmiş olarak paylaşıyorum hem de. Bu halde bu baskıya başka neden şimdilik bulamıyorum.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_