Soru - Cevap (odas)

  •  A 
SE*** ER*** 12.01.2023 12:48
Konu / Hisse Kodu: odas
Merhaba üstad; odaş için daha önce verdiğiniz cevapları okudum; yılbaşından bu yana fikrinizde değişiklik var mı? yada bilinen bir duyum bilgi var mı? şuan ortamda bile devre kesti(8,55) 1- ya bilanço önceki iyi bilançolara ters, kötü gelecek ve dahada aşağı inme riski var 2- yada dökme operasyonu var dönmesini bekleyeceğiz diyebilirmiyiz? 3- Hiçbiri
Cevap 12.01.2023 13:13

Şu an her hissede alıcıyı görünce veriyorlar. Bankalar da %30 üzerinde düşüşler yaşıyorlar.Ama odas bu düşüşten daha önce satış yemeye başladığı için 1'nci şıktan çekiniyorum. Ama bilançoyu görmeden de bu sonuca işlemlere bakıp karar vermek zordur. Sahol bile şirketin son üç günde 3 milyon tane geri alımına rağmen düşüyor. 

Şu an kar realizasyonları ölçüyü biraz kaçırmış durumda. 4700 çok çok önemli endeks olarak. Orası tutmazsa 4500-4446 desteklerine de çok hızlı inebiliriz. Bunun karşılığı da hisselerde ciddi ek düşüşlere denk gelir. Düzeltmeyi beklediğimi biliyorsunuz. Ama şu an yaşanan benim beklentilerimin ötesinde bir düşüş. Eğer dün görülen 4700 dip yapar yeniden alım gelirse şu anki fiyatlar çok iyi alım yerleri olur. Ama buraya da çakarlarsa 4500 ve az altı çok daha büyük fırsatlar yaratır. 

Böyle bir ortamda yüksek beklentili olan ama hepsi düşen hisselerden hangisini tercih etmek daha doğru olur bunu da düşünmek gerekir. Ama bir süre maliyetli yakalanıp beklemek zorunda kalacağımız kesin görülüyor.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_