Soru - Cevap (Odas)

  •  A 
MU*** ÇA*** 06.12.2022 21:05
Konu / Hisse Kodu: Odas
Aydın abi merhabalar, Odas verdiğiniz hedefe yaklaşıyor, uzun vade hedefinizi de biliyoruz, teknik hedefinizde revize olacak mı acaba, teşekkür ederim, iyi çalışmalar diliyorum.
Cevap 06.12.2022 22:11

Bilemiyorum ki, bu ortamda ne yapmalıyım? Yukarı revize ettiklerimi görüyorsunuz mesela bagfs. Bugün kapandı. Odas için henüz yukarı revize yapmak gerektiği konusunda net bir görüşüm oluşmadı. Çünkü gördüğünüz gibi hisseler bugün krtek'te olduğu gibi yukarıdan gerçekleşip, sonra aşağıdan yeniden öngörülere girebiliyor. Bu durumda getirisi daha fazla olduğu gibi, daha yukarı hedefle verilip sonra düşme riskinden de korunmuş olabiliyoruz. Tabii, bir anda kırıp giderse de, bu takdirde direnç hedefi düşük kalırsa hisse kaçıyor. 

Ama onun için de UVYH listesinde, bilanço değerlendirmelerinde görüşümü zaten biliyorsunuz. Sizler de kendi kararlarınızı bunlara göre alabilirsiniz. Hatta bilanço değerlendirmelerinde odas'ın altı aylık değerlendirmesine bir bakın fiyatı neymiş, ne olmasını bekliyorum demişim ve ne olmuş? Ama arada teknik öngörü aynı şekilde birebir olmadı. Yani uzun vadeliye bakmakla tekniğe bakmak ayrı şeyler. Uzun vadeli beklenti için teknik dirençler kırıldıkça gerekirse yukarı fiyatlardan yeniden pozisyonlar açılabilir. Ama erken revize halinde teknik için alanları ilk beklentisi gerçekleşmesine rağmen, direnci yukarı revize ederek satma şansını kaçırma riski de yaratmış olabiliriz. Nihayetinde içeride ve dışarıda gelişmeleri birebir bilmem mümkün değil. Ben oyun kurucu değilim. Sadece gelişmeleri analiz edip, doğruları bulmaya çabalıyorum.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_