Soru - Cevap (alkim)

  •  A 
AL*** SE*** AR*** 06.12.2022 14:44
Konu / Hisse Kodu: alkim
Aydın Bey Merhabalar;
Alkim ile ilgili alacak olanlar için beklemek daha ddoğru olur demişsiniz. Bu aslında dün yapmış olduğunuz revizenin de olumsuz anlamda kapandığı anlamına mı gelir? Zira al sat tablonuzda herhangi bir kapatma da söz konusu değil. Siz böyle temkinli yaklaşınca açıkcası alkimdeki bu düşüşü fırsat olarak göremiyoruz. Bu noktada bir ikilem oluşuyor. Öngörünüz açık ama siz almayın bekleyin diyorsunuz doğru mu anladım acaba?
Saygılarımla...
Cevap 06.12.2022 14:59

Evet doğru anladınız. Tekrar izah edeyim isterseniz. Dün hissede TOBO(ters omuz baş omuz) denen bir yükseliş formasyonu başlamış diye öngörü verdim. Seans sonu kapanışta alım yaparak 46.22 kapatmışlardı hisseyi. Ancak, seans bittikten sonra yönetim kurulu başkanından 300 bin adet 46.06'dan satış yaptığı açıklaması geldi. Bugün bunun etkisini görmek istedim. Bu yüzden de almamış olanlar yeni alım için beklesinler dedim. 

Çünkü dünkü TOBO görüntüsü bugün düşüş sürerse bozulabilir diye treddüt ettim. Nitekim de şu an TOBO görüntüsü bozulmuş durumda. Yani bu durum düzelmezse öngörüyü belki de zararla kapatma şeklinde bile revize etmem gerekebilir. 

İşte bu nedenle yeni almayı düşünler şimdilik almayıp beklemeleri uygun olur diye yazdım. İlle de bu öngörü alınmak zorunda değil. Tekniği bozuldu çünkü.

Umarım izah edebilmişimdir.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_