Soru - Cevap (Siteme cevap)

  •  A 
İS*** ÖZ*** 01.12.2022 14:31
Konu / Hisse Kodu: Siteme cevap
Ben de sizin eski bir üyenizim. Gold üyeliğim bittiği zamanlarda bile sizi hep takip ettim. Borsayı kolay sanıp kısa vadede hızlı yükselişlerle zengin olmak isteyen gidip sosyal medyadan çakma üstadları takip etsin. Biz sizden razıyız. Sadece uzun vade listeniz bile şahsen bana güven veriyor işlem yaparken. Gold üyeliğim bittiği zamanlarda kendimi okyanusun ortasında kaybolmuş hissediyorum. Söylediğim gibi beğenmeyen gitsin ki motivasyonunuzu düşürmesin.
Cevap 01.12.2022 15:29

Teşekkür ederim.

Bu konu beğenmemek değil bence de. Kişisel bir değerlendirme sadece. Ama objektif değil. Çok net izah ettim ama hala tam nalaşılmamış dediğim. Tekrar ediyorum. Bir öngörüden %8 aldınız sattınız oradan çıkan para bir aydır boşta mı ki, onunla da başka bir öngörü aldınız yine kazanarak sattınız, sonra yine benzeri. Şimdi burada hesap getirilerin katlanması olarak hesaplanır. yoksa %20-%40, %50 hiç bir hisse tek günde çıkamaz. Belli bir sürede ancak olur. Altı aylık bilanço değerlendirmelerimin tarihlerine ve oradaki hisselerin fiyatları ile bir de bugünkü fiyatlarınna bakın. Aynı şekilde dokuz aylık değerlendirmelerim ile şu anki rakamlara da bakın.

Teknik öngörülerde arada sahol, ya da netas misali devamlı arttırdığım öngörü getirileri dışında %40-%50'lik teknik beklentileri yazamasınız. Öyle yapılırsa, arada kim bilir kaç kez iniş çıkışlar yapar hisseler. 

Ayrıca, bu şekilde yükseleceğini kim biliyor? Ya da kim kesin diyebiliyor? En azından ben bunu yapamam. Yapmam da. Borsa terse döndüğü zaman sosyal mecradakileri bulamazsınız ama ben 12 yıldır hep buradayım.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_