Soru - Cevap (Korkuyoruz)

  •  A 
İL*** MA*** 26.11.2022 22:33
Konu / Hisse Kodu: Korkuyoruz
BİST ne zaman dillere düşse ne zaman artık düşmez desek hep sert düşüşler oldu. Tecrübeler bunu gösterdi. Siz de böyle söylerdiniz. Şimdi dolar tutuluyor, faiz verilmiyor para mecburen belki BİST e geliyor. Karlar iyi geliyor. Ama şunu da gördük ki en sert düşüşler de bile iyi şirketler 2-3 taban yapıyor belki ama bir çıkış fırsatı veriyor. Ortada ciddi kar potansiyeli ve muhtemel düşüş riski varken biz de devam edeceğiz kısmet nereye gidecek bakalım
Cevap 27.11.2022 16:21

Umarım iyi yerlere gitsin. Başka türlü yolu da yok. Israrla yükseliş sürüyor. Tekniklerde gördüklerimi DD(Destek-Direnç) tablosunda paşlaşıyorum. Sonra da baktığımda çoğu gerçekleşmiş. O zaman da keşke biraz daha cesur olsaydım diyorum. 

Ama kendimle de çelişkiye düşmemem lazım! Ben ne dedim? Endeks Mühendisliğinden etkilenmeyin, hisse bazında odaklanın. Bilanço ederlerini yakın takip edin. Madem böyle dedim ve düşünüyorum, o zaman bilanço ederleri yüksek olan hisselerde teknikler yukarı gösteriyorsa bunları öngörülere eklemem doğru olacak. Yoksa bende DD tablosuna koysam da, herkes orada görüp almaya cesaret edemiyor.

Bir de zaten ne diyorum, olur da yakalanırsak, ederi yüksek hisse ise, nasılda destek bulur sonra yeniden hedefine gider. Yine de biz yakalanmadan sürdürebilirsek daha mutlu olurum:)

İyi pazarlar.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_