Soru - Cevap (Kar satışları)

  •  A 
AH*** AT*** 22.11.2022 17:23
Konu / Hisse Kodu: Kar satışları
Yine yeni yeniden bir Aydın abi klasiği geçtiğimiz haftalarda işaret ettiği gibi Tavan tavan giden hisseler ve geri dönüş oldu umarım düşüşlerini tamamlamışlardır karrealizasyonları da oldu haydi yani biz uğrarmaya devam ediyor bundan sonraki rota 5.000 yolculuğumu yoksa yine kar yağizasyonları olacak mı
Cevap 22.11.2022 17:50

Tam da bu konuda kafam karışık! Bilanço değerlendirmelerimi okursanız hisselerdeki potansiyelleri görürsünüz. Ama direk bu fiyatlara mı gidecekler, yoksa bir kar satışı daha olduktan sonra mı bu olacak ona karar veremiyorum. Ama beklenti yazımda belirttiğim 4784 - 4800 seviyesi geçilmeden daha üstünü şimdilik söyleyemem. Her an kar satışları da olabilir. 

Aslında beklenti yazımda görüşlerim teknik olarak da çok net yer alıyor. Ama tam da bu dirençlerde olduğumuz için yeni öngörü yapmaya cesaret edemiyorum. Yukarı kırarsa gözü karatmak zorunda kalacağız.

Bu arada hekts ve sasa düzeltmeleri yaptılar diyemem. Çünkü onlar çok ama çok pahalılar bana göre. Onlarda yaşanacak olan düzeltme diye değil de, hisselerden nerede çıkacaklar gözü ile bakmak lazım. Sasa mesela 6 aylık bilançoda ertelenmiş vergiler 3.8 Milyar iken 9 aylık bilançoda bu rakam 6.9 Milyar'a çıkmış. Net karı ise 8 Milyar. Yani net kar rakamı ertelenmiş vergilerden kaynaklanıyor. Sonraki bilançoların birinde erteleme biterse bilanço yatırımcıları mağdur eder. Ben bu iki hisse için de artık çok uzun süre öngörü vermem, bunları da uygun görmem. Nereye giderlerse alan, yürek yiyenler kazansın.

    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_