Soru - Cevap (Netas, tknsa, izmdc, ve odas , thyao)

  •  A 
İL*** MA*** 19.10.2022 14:59
Konu / Hisse Kodu: Netas, tknsa, izmdc, ve odas , thyao
Bu kadar çok hisse yazdığıma bakıp korkmayın hepsini sormayacağım :)
Bunların ortak özelliği kötü giden bilançolarda belirgin bir dönüş sonrası görülen yüksek fiyat değişimi. Şu ana kadar netaşta net bir bilanço değişimi görülmedi ama sektörden ayrışarak güzel bir gelişim gösterdi. Aslında kaç gündür soracaktım da baktım sorulmuş sormadım netaşı. Özellikle odas ve thyao daki dönüşümleri ilk farkedenlerdiniz. Odas son odas bilanço değerlendirmenizde alan baya karda.
Yenilerini görmek dileğiyle.
Cevap 19.10.2022 20:29

Bilançolar açıklandıkça ''Bilanço değerlendirmelerim'' kısmında görüşlerimi uygun gördüğüm hisseler için yapacağım. Ama tabi tümü için değil. Dikkat çekenler için yapacağım.

Aslında destek-direnç tablosunda netas filtresi yaparsanız tüm teknik hareketlerine bu tabloda öncesinde dikkat çektim. Lakin bilanço desteklemediği ve geçmişte de çok fazlası ile üzdüğü için yeni öngörü yapmadım. Şimdi de gittiği muhtemel büyük çanak tamamlama ihtimali nedeniyle açık öngörümü yukarı revize yaptım. Yani taşıyanlar varsa, dirençte ilk dökülenlerden olmasınlar istedim. Ama tabii tam bu dirence gelir ve yeniden satış baskısını yaratırlar ve düşüşe geçerse, o zaman da kurtulma fırsatı kaçmış olacak. Bakalım gerçekleşme ne olacak göreceğiz.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_