Soru - Cevap (Yeni siteniz hk.)

  •  A 
İB*** ÖZ*** 19.10.2022 07:44
Konu / Hisse Kodu: Yeni siteniz hk.
Hocam günaydın, Yeni sitenizde al sat öngörülerinizde, öngörü verdiğiniz hissenin aynı zamanda uzun vadeli önerileriniz de olduğunu belirten bir sütun veya bir işaret olabilir mi. Olabilirse iyi olur diye düşünüyorum. Umarım geç kalmadım öneri için. Teşekkür ediyorum.
Cevap 19.10.2022 08:11

Günaydın.

Yok geç değil. Site tasarımları geliyor önüme sona geliyoruz. Öncelikle yılların alışkanlığınızı hiç bozmak gibi bir niyetim yok. Yani hemen hemen aynı siteyi göreceksiniz. Bana farklı tasarımlar attılar istemedim. Mevcut siteye ufak tefek rötuşlar yeterli diye düşünüyorum. Bu bitince, bir grup üyemize test grubu açtıracağım. Gelen öngörülere göre de son hali oluşacak. Yani geç söylemediniz. Esas olan HUP'un tüm mobillerde aktif olması için site alt yapısını yeniletiyoruz. Yoksa siteden çok şikayetimiz yok.

Şimdi önerinize gelince, doğru bulmuyorum. Çünkü bu sefer algı oluşur. Uzun vadeli sembolünü görünce hemen alırsınız. Ama uzun vadeli ile liste ile al-sat farklı mantıkla çalışıyor. Birisi bilanço, diğeri ise teknikler öncelikli. Uzun vadeli için aldıklarınız da kısa vadede düşebilir. Bu sefer uzun hedefi yüzünden vermezsiniz elinizde kalır. Uzun listesini aklınızda tutmaya alışmalısınız. Listesini ekranınza koyun derim.

Şimdi işler güzel ne alınırsa gidiyorlar. Ama unutmamak lazım, kötü zamanlarda uzun v.listesindeki birçok hisseye de çok ciddi satışlar gelmişti. Kısacası ikisinin mantığı farklı. Sadece şu detay var! Ben genelde bilanço ederi yüksek olanları zaten alsat listesinde daha çok bulunduruyorum. Genelde uzun vadeli beklentilerim yüksek olanların tekniklerine göre al-sat listesi yapmaya özen gösteriyorum. Böylece ters bir şeyde düşse bile içimiz rahat olsun diyorum. Ama burada detay şu; düşerse elimizdeki hissenin ederini bilip rahat olmak. Yoksa uzun vadeli hedefini bilip de satmayı düşünmeden o fiyata odaklanmak değil. Bunu uzun vade niyeti ile alanlar yapmalı. Teknikçiler ise tablolara göre davranmalı. Algı karışır.

Bu tarz öngörüleri söylemekte hiç çekinmeyin. Zaten sitenin bu haline de bu öneri ve düşüncelerinizle ulaştık. Karşılıklı ikna olduklarımızı yine aynı şekilde siteye ekleriz. Portföyüm diye bir tablo ekleyeceğim. Burada kendi alım satımlarınızı girerek paranızın akıbetini takip edersiniz dedim. 


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_