Soru - Cevap (Hızlı uyarı penceresi)

  •  A 
UĞ*** TE*** 24.08.2022 16:05
Konu / Hisse Kodu: Hızlı uyarı penceresi
Aydın bey konuyu sizinle telefonda konuşmuştuk. Hızlı uyarı penceresi sağlıklı çalışmıyor. Dolayısıyla sizin bildirimleri şans eseri görürsem yakalayabiliyoruz. Bunu bilişimciniz ile görüşecektiniz. Son durum nedir acaba?

Teşekkür ederim.
Cevap 24.08.2022 16:49

Maalesef HUP uygulaması için ayrı bir platform yapmışlar. Sitedeki paylaşımlarım otomatik değil de, ayrıca o platformda da girince gelecek şekilde. Dün böyle olduğunu gördüm. O şekilde de anlam taşımaz. Bu sorunu aşabilmek için siteyi yeniden tasarlatmak ve yeniden yapmak için cuma günü gelip sunum yapacaklar ve teklif verecekler. Umarım uygun bir teklif olur ve o şekilde sorunu çözeriz. 

Bu arada, mevcut sitede androidler için kullanılan kodlar artık androidler tarafından kullanılmadığından bu sorun yaşanıyormuş. Dün geceden beri de, şuanki aktif kodları ekleyip düzeltmeye çalışıyorlar. Ama web'de çalışsa da telefonlarda yine çalışmıyor. 

Cuma günü anlaştığımız takdirde yeni site çalışmalarına başlayacağız. Yeni sitede zaman zaman gelişmeleri sizlerle canlı bağlantı ile soru cevaplar şeklinde de paylaşmak istiyorum. Bu yönde de bir bölüm eklemek istedim. Bazen önemli gelişmelerde, akşamları ya da hafta sonları belli bir süre bağlanıp, görüşlerimi sizlere hemen aktarmayı düşünüyorum.

Yani siteyi yeniletmeye kadar geldik. Maalesef bize bitti, bitiyor diye boş yere ciddi bir zaman kaybettirmiş oldular. Ben çözümün iptal edilen android kodları ile yenilerinin değişimi sayesinde düzeleceği görüşündeyim. Ama benim yazılım bilgim yok. Siteyi asıl yapan arkadaşımız Türkmen'di. uzun zaman önce ülkesine döndü. İnternet alt yapıları yeterli olmadığı için yardım etmek istese de erişim yapamıyor. Sonrasında siteyi aynı ama farklı alt yapı ile yaptırdıklarım da, çok yoğunuz diye destek vermiyorlar. Diğer yapmaya çalışan arkadaşlar da, anlaşılan doğru yeri bulamadılar. 

Çok can sıkan bir sorun. Umarım cuma günü bir anlaşmaya başlar, yenileme ile bu sorunu sitenin yapımı için geçecek süre sonrasında sonuçlandırmış oluruz. Laptop ve bilgisayarlarda HUP sorunsuz çalışıyor. Ama telefonlarda çözemedik.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_