Soru - Cevap (Krediler)

  •  A 
İL*** MA*** 26.07.2022 02:09
Konu / Hisse Kodu: Krediler
İyi akşamlar aydın bey
Bugün bir kamu bankasına ev kredilerini sormak için gittim. Ev için kredi vermediklerini maksimum 150 bin TL kredi verebileceklerini söylediler. Sanki 150 bine ev var :) Özel bankalardaki faizler zaten dudak uçuklatıyor. Bu durumda Türkiye’de yabancı ve çok zenginler dışında kim ev alabilir? Bunlar hangi faizi düşürdüler? Ben düşen bir faiz göremiyorum bir de üstüne başımıza enflasyonu bela ettiler. Seçim öncesi bu kredi kısıtlamaları ne kadar sürdürülebilir ?
Cevap 26.07.2022 14:56

Sanırım yazılarımı okuyor, tv.bağlantılarımın siteye yüklediğim videolarını izliyorsunuzdur! Düşen bir faiz olmadığı gibi, hataların nelere yol açtığını devamlı ve detaylı yazıyorum.

Sıkıntı tüm tedbirlere rağmen dövizdeki artış durmuyor. Bu nedenle likiditeyi her alanda sınırlamaya da başladılar. Şu an serbest piyasada kur fiyatları resminin ciddi üstünde. Her şey arap saçına dönmüş durumda. Benim tedirginliğimin neden olduğunu anlamnız lazım. Bazı şeyleri tam detaylı yazmak olmuyor. Yapabildiğim kadarıyla risklere dikkat çekiyorum. Çok sıkıntılı bir süreçteyiz. Seçime kadar tahmin etmeyeceğimiz bir çok şey daha olabilir. Eğer hatalı kararlarda ve politikalarda bu ısrar sürerse, aldıkları tedbirlere yenilerini de eklemek zorunda kalacaklar diye düşünüyorum. Ama her alınan tedbir serbest piyasanın işleyişini aksatacak şekilde olacak diye endişe ediyorum.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_