Soru - Cevap (Uzun vade)

  •  A 
İS*** ÖZ*** 01.07.2022 11:39
Konu / Hisse Kodu: Uzun vade
Aydın abi merhaba, geçmiş olsun dileklerimizi iletmeden soruya geçmek içimize sinmiyor. Uzun vadeli listenizi bilançolara göre oluşturuyorsunuz biliyorum ancak şu anki durumdaki gibi birçok hissede yaşanan ekstra düşüşlerden sonra listenize bu sebeple eklemeler olabilir mi? Teşekkürler
Cevap 01.07.2022 11:52

Çok teşekkür ederim.

Normalde evet eklemeler olurdu. Ama kararlar birçok bilançoyu bozma riski de yarattığı için, altı aylıkları görmek istiyorum. Ondan sonra belki fırsat kaçırmış olurum ama daha rahat bu eklemeleri yapmış oluruz. Nasılsa bu arada teknik olarak karları yine de yapıyoruz.

İnanın böyle her gün farklı bir etki yaratan kararlarla uzun vadeli plan yapmak çok zor. Gördünüz işte, ne denli yüksek beklentisi olan banka hisseleri için, TL karlarında %400 üzerinde artışlar beklenmesine rağmen fiyatları nasıl da düşüyor. 

Ama yine de uygun gördüklerim olursa eklemeler yaparım. Listede olan, açılış fiyatının daha altına düşmüş hisselerde elinizde yoksa yeni alımlar düşünülebilir. Sonuçta demirçeliklerdeki düşüşler de geçici olacak. Sonra sektör yine ciddi büyümeye devam edecek. Hele ki, Ukrayna savaşı bitince, o zaman cam, seramik, çimento, demirçelik başta bir çok yapı malzemeleri ve yapı donanımı sektörlerinde satışlar yine patlayacak. Nihayetinde o savaş da bir yerde bitecek. Tabii ABD yeni savaşları dünyaya ve bizlere yaşatmazsa!


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_