Soru - Cevap (Sağlık)

  •  A 
RE*** ÇE*** 01.07.2022 10:36
Konu / Hisse Kodu: Sağlık
Hisse cıkar iner para kazanılır kaybedilir ama hayatta en önemli şey sağlık cok fazla kendinizi yormayın aydın bey sürekli üyelerime anlık bilgi vereyim onları ihmal etmeyeyim diye sabah akşam cok yormayın siz bize 1 gün degil hep lazımsınız sizin sağlığınız herşeyden daha önemli arada ekran kapatmak herşeyden uzaklaşmak lazım
Cevap 01.07.2022 10:57

Çok teşekkür ederim. Hepimiz için sağlık en başta olmalı elbet.

Ama şu HUP konusunun hala çözülememesi beni asıl üzen konu. Yoksa ben çalışmayı seven biriyim. Dün gece sabaha karşı HUP çalışması yapıyorduk yine. Ben artık duramadım 07:00'de kalkacağım diyerek, 03:40'da bıraktığımda, hala çalışıyorlardı. Dün çözüldü umuduyla çalıştık. Ama bir bilgi gelmediğine göre sanırım yine çözülemedi. 

Başka biri ile çözmeye kalkınca, hemen söyledikleri tümden yeni bir site yazmak. Ama bu da ayrı bir dert. Arşivin komple aktarılması, maliyeti, sonrası. Yapmaya çalışanlara her seferinde olmayacaksa, başka çaresini arayalım dediğimde, ısrarla çözeceğiz deniyor. Ama görüyorsunuz ki olmadı. Piyasada HUP diye bir özelliği kimse kullanmazken biz kullanıyorduk. Neden hala çözülmedi anlamıyorum. Masa üstü ve diz üstü pclerde sorunsuz gayet güzel çalışıyor. Cep telefonlarında ise sorun var. Bazı ceplerde de sorunsuz çalışıyor. Ama genelde şu an için çalışmıyor. HUP çok önemli. Anında paylaşımlarım önünüze gelmeli. Bu konuyu normale çevirdiğim anda, üzerimden büyük bir yük kalkacak. 

Bir de işleyişi, tüm düzeni bir anda ters yüz edebilen kararlara rağmen öngörü yapmak, beklenti oluşturmak inanın çok zor. Kendi kendimize nasıl zorluk yaratırız bunu bulmaya çalışıyoruz sanki. Tüm bunlar da neden? İnatla enflasyona rağmen faiz düşüreceğim düşüncesinden. Ama bakın sonuç ne oldu? dünyanın en yüksek enflasyonlarından biri olan ülkeyiz. Faizler de bakmayın politika fazilerinin seviyesine. Diğer bir çok alanda, dövize verilen faiz, tahvil faizleri, kredi faizleri, dış borçlarda libor üstüne eklenen cds faizleri katlamış durumda. Niye bu inat anlamıyorum. Rezervleri erittik. Şimdi de 1 Trilyon'u geçen KKM'deki paralar yeniden dövize dönmesin endişesi ile her şeyi sıkıntıya sokan kararlar almaya devam ediyoruz. 

Neyse, görüyorsunuz ben işi seven biriyim. Bırakın işi gücü dinlenin, kendinize bakın arada dediniz ben yine sözü işe güce, piyasaya getirdim değil mi:))) Kusura bakmayın.

Tekrar teşekkür ederim.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_