Soru - Cevap (Gentaş)

  •  A 
MU*** OZ*** 23.06.2022 22:15
Konu / Hisse Kodu: Gentaş
Aydın bey borsa düşerken gentas ve tekfendeki artışın acaba belirli bir sebebi var mı? Siz kapattınız ama Gentaş la ilgili olumlu görüşünüz devam ediyor mu. Uzun vade listesinde bulunduğu için ben satış vermedim onun için soruyorum.
Cevap 23.06.2022 23:22

Bir kez daha yeni üyeler açısından tekrarlamış olayım; Açık öngörülerim ve uzun vadeli yatırım hisselerimdeki beklentiler açık duruyorsa geçerli demektir. Ama uzun vadeli beklenti bilanço ile ilgili, teknik al sattakiler ise o anki tekniklerle ilgilidir. 

Ayrıca, ben açık olanlardan birini hedef direnç görüldü diye kapattım. Ama gents filtresi yaparsanız açık bir öngörü daha olduğunu görebilirsiniz.

Şimdi de ilk soruya gelelim; dikkat ederseniz beklenti yazılarımda bir süredir hisse odaklı hareketler olacak bir süreçteyiz. Pozitif ayrışmalar her ortamda olacaktır diye uyarılarımı tekrarlıyorum. Yani tüm hisseler endeks ile paralel hareket etmez. Endeks çıkarken düşenler olduğu gibi, endeks düşerken de çıkan hisseler olabilir. İlgili hisselerden gents için açık öngörü ve uzun vadeli beklenti varsa, bu yükselişi için neden aramaktan ziyade, düşüşü neden diye sormak daha doğru olur. Bilanço beklentisi dışında ekstra bir ayrışma sebebi var ve o açıklanacaksa bilemem. Ama tekniği de uygun olduğu için düşerken iki ayrı öngörü açmıştım.

Bir de gents'de ortakların alım açıklamaları var. Her biri ayrı ayrı alım yaptıklarını açıklıyorlar. Piyasadaki hisseleri abartmadan ama düzenli topluyorlar.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_