Soru - Cevap (Portföy Yonetimi)

  •  A 
TA*** ÖZ*** 08.06.2022 22:41
Konu / Hisse Kodu: Portföy Yonetimi
Hocam merhabalar iyi tatiller :) . Sabahki yazınızdan sonra Pnsut,Erbos ve Kervt hedef fiyatı görmeden kârlı olarak sattım çok teşekkür ediyorum. Kapanışa doğru yeni önerinizi görünce Gents hissesini de ekleyip hepsine yeniden giriş yaptım. Böyle zamanlarda yüzdelik olarak naktimizin ne kadarıyla giriş yapmalı parçalı alımları yüzdelik olarak nasıl yapmamız doğru olur?
Cevap 08.06.2022 23:35

Rica ederim. Kazancınız bol olsun. Tedirginliğimin nedenini gördünüz. Gayet iyi yapmışsınız. Esas olan şey zaten ille de hedefte satmak değil, her satışı karlı yapabilmektir.

Ben çok zor bir ekonomik, siyasi sürece girdiğimiz görüşündeyim. Bu nedenle de her şekilde %50 kenarda nakit ve nakit benzeri olarak durmalı görüşümü yazıyorum ve hala koruyorum. Yaz sonu belki durum değişir. Ama arada Birkaç günlük full de hissede olabilirsiniz. Fakat gerektiğinde hemen satmaya bileceksiniz. Yoksa bugünkü satışlar gibi bir dalgada komple yakalanırsınız.

Ben düşüşlerde aynı hisse için her %10'luk düşüşlerde maliyet düşürmek için alımı doğru bulurum. Daha düşük kayıplardaki alımlar risklidir.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_