Soru - Cevap (Uzun Vade Listesi)

  •  A 
ER*** AV*** 06.06.2022 12:15
Konu / Hisse Kodu: Uzun Vade Listesi
Merhaba Aydın Bey

En çok yararlandığım, ilgilendiğim yer UV bölümü.
(Günlük destek direnç/ Al Sat gibi) biraz daha Sade olsa ve olası vade öngörüleri eklense olabilirmi ?

Teşekkürler
Cevap 06.06.2022 12:38

Yıl sonu bilançolarını vadeler olarak düşünebilirsiniz. 

Bunun dışında sadelik için çok daha basit, giriş tarihi, fiyatı ve olası beklenti fiyatım olarak da yazabilirim ama temel analizde SPK açısından beklentimin nedenini izah ediyorum. İçerikler o nedenle var. Yani sizleri düşündüğüm gibi, diğer taraftan da SPK'ya uygunluğu da düşünmem gerekiyor.

Ama zaten bu sadeliği siz de yapabilirsiniz. Şöyle ki, bakarken giriş tarihi, fiyatı ve beklentisi neymiş diye bakın. Diğer paylaşımlara bakmayın isterseniz. 

Ya da mesela sade derken nasıl olsun onu da yazar mısınız düşünelim, yapabileceğimiz bir şey var mı acaba diye.

Ayrıca, UVYH listesinde vadeden ziyade eder değer çok daha önemli. Çünkü mesela sahol için şu an o fiyat olmalı aslında. Ama gördüğünüz gibi olmuyor. Eğer vade koyarsak, arada yaşanan Suriye harekatı, FEd kararları, Süper bono, enflasyon, ABD ile gerilimler, Uçak düşürme, rahip bronson gerilimleri gibi gelişmeler yaşandığından vadelerin hiç birisi tutmamış olurdu. Bu da vade için alanları rahatsız ederdi. Eminim şu vade yazdınız ama kaç ay geçti olmadı sitemlerini duyardık. Aynı zamanda o vadeleri görünce, çok da yokmuş diye düşünerek kredili kaynak yaratanlar bile çıkardı. Ama vadeler tutmayınca mağduriyet yaşarlardı. 

Dediğim gibi, sizler en geç yıl sonu bilançoları diye düşünün vadeleri. 


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_