Soru - Cevap (Sahol)

  •  A 
OS*** NU*** UL*** 01.06.2022 22:10
Konu / Hisse Kodu: Sahol
Uzun vadeli isteme eklemiştim, satışları karşılamak için geri alım yapıyorlar sürekli ama bu satışlar dediğiniz gibi yabancı payının yüksek olması ile alakalı bir durum ise geri alımlar durduğunda çok sert düşüşlere maruz kalmayız umarım açıkçası tedirgin oldum bu durumdan. 6-10 arası yıllarca süründürdü. Yani uzun süre ucuz kalabilme yeteneğine de sahip bir hisse. Nasip diyelim trend desteğinin altına giderse zarar kes koyup değiştirmeyi de düşünüyorum umarım iyi olan senaryo gerçekleşir:)
Cevap 02.06.2022 00:54

Maalesef ben olanı izah ettim. Ama ne olacaktır bilemem. Umarım kötüsü değil de iyisi olur. Ayrıca tüm yabancıda gözüken pay sadece yabancı fonların olmayabilir. Önemli bir kısmı aile üyelerinin yabancı takasından tuttuğu hisseler de olabilir. 

Şu var ki, bilanço eder değeri çok yüksek. Geri alım arclk'de olduğu gibi ek fonlarla da devam ettirilebilir. Bunları yaşayıp göreceğiz. Şöyle düşünmek lazım, bu kadar geri alım yapan şirket, bu aldıklarının değeri düşsün ister mi? Aynı riski düşünemez mi? düşüş riski çok yüksek olsa, acaba yüksek fiyatlardan almak yerine, geri çekilip düştükten sonra almayı tercih etmez miydi? 

Ama sonuçta tüm bunların cevaplarını net bir şekilde şimdiden bilmek mümkün değil. Dediğim gibi umarım iyi yönde gelişir her şey. Ama şimdilik 21.46 seviyesini geçemeyip satışla düzeltme yapan bir görüntü var. 20.60 - 20.00 bollinger destekleri ilk sıralı destek seviyeleri.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_