Soru - Cevap (Teşekkür)

  •  A 
MU*** GÜ*** 26.04.2022 18:07
Konu / Hisse Kodu: Teşekkür
Aydın Hocam hakkınızı ödeyemem. Uyarı yazılarınızı takip ederek bu düzeltmeye yüzde 75 nakit ile girdim şimdi fırsat bekliyorum. Yaptığınız bilgilendirmeler için teşekkür ederim.
Cevap 27.04.2022 00:44

Rica ederim. Yaklaşık 12 yıllık olan sitemizde, gördüğüm her şeyi sizlere tüm detayları ile anlatıp, önceden uyarılarımı yapmaya çaba sarfediyorum. Genelde önceden bu dönüşleri görüp uyardığım için, bu uyarılarıma rağmen yükselen piyasalar yüzünde bazen ilk anda anlaşılmıyor. Ama sonra gördüğünüz gibi uyarılarım gerçekleşmeye başlayınca sizin gibi tedbirlerini alanlar düşüşlerde panik yapmayıp, alım fırsatı olarak içleri rahat bir şekilde yeni alımları yapacakları yerleri bekliyorlar.

Ama piyasanın büyüsüne kapılanlar, bu uyarıları dikkate almadıkları için, tam da söylediklerim olmaya başlayınca, bunlar neden oluyor diye panikliyorlar. Aslında uyarılar dikkatlice okunursa nedenler çok net görülür. Hepimiz için yapılması gereken; sebep sonuç değerlendirmelerini objektif olarak yapmak, aşırı hırsa kapılıp, tedbirsiz davranmamak, varlıkları büyütmek kadar ulaşılan büyüklüğü korumanın da önemli olduğunu unutmamak, fiyatlamalarda eder değerleri göz ardı etmemek, nakit dururken kaçan yükselişlerin size para kaybettirmediğini sadece ek kârı kaçırdığınızı, ama hissede iken yakalandığınız düşüşlerde para kaybedildiğini gözardı etmemek lazım.

Sizden bunları duymak beni mutlu etti. Umarım aynı başarıyı doğru seviyelerden doğru hisse tercihleri yaparak da gösteririz.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_