Soru - Cevap (Arsan)

  •  A 
İL*** MA*** 24.04.2022 13:24
Konu / Hisse Kodu: Arsan
İyi tatiller aydın bey.
Arsan gerçekten bıktırdı. Bu gidişle FK sı 1 e inecek :) Geçmişte bu tip hisselerde yanıldığınızı görmedik. Son 1 ayda citibank alım tarafına geçti. Günlükte yatay bir alanda gidip geliyor haftalık aylıkta bizim göremediğimiz birşey var mı bilemiyorum. Bilmediğimiz büyük bir terslik olmazsa bu yazın artık bu hissenin adını çok duyacağımızı düşünüyorum
Cevap 25.04.2022 00:33

Umarım öyle olur. Ben de öyle bekliyorum. Ama cuma düşüşü için bıktırdı demek yanlış olur. Endeks ve çok sayıda hissede bu denli sert satışlar olmuşken, arada arsan neden düştü demek doğru olmaz. Böyle zamanlarda bazı hisseler ayrışabilir. Ama bir çoğu da düşüşe uyarsa bunu hisse özelinde bir gelişme olarak görmeyip, piyasa şartları gereği olarak düşünmek lazım.

Eğer son bilançosunda yaşanan  gelişmeler, yeni bilançolarda da devam eder, bilançolar bozulmazsa, sonunda bu hisse de ederine uygun hareketleri yapmak zorunda kalır. Doas, kozalar, eregl, ısdmr, cemts, deva, kords örneği gibi bir çok hisse karlarına rağmen satış baskısı yaşadılar. Ama sonra nasıl yükseldiklerini gördünüz.

Dediğim gibi, umarım bizi yanıltmaz. 


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_