Soru - Cevap (Izmdc)

  •  A 
BU*** TA*** 20.04.2022 08:32
Konu / Hisse Kodu: Izmdc
Izmdc icin demirceliklerde olumsuzun ama hocam isyatirimin belgesinde son 6 gundur yabanci orani artan hisselerde izdmc de var sizce yabanci bunu gercekten alttan topluyor mu? Bilanconun bir anda iyi gelme durumu olabilir mi? Elimde yok ama bist duserken ters hareket yapabilirmi bir ara uzun vade de listenizdeydi
Cevap 20.04.2022 09:23

Günaydın.

Öncelikle söylemediklerime dikkat edin! Izmdc için olumsuzsun demek doğru değil. Lakin beklentileri karşımadı. Bilançosunda öncesinde yaşanan düzelme sonrasında sürmedi ve beni yanılttı dedim. O yüzden de önce bilançoların düzeldiğini görmek istiyorum demiştim. İyi de bilanço düzelince iş işten geçmeyecek mi? Evet öyle olur ama, bu kadar çok iyi bilançolu hisse varken, bir hisse ile inatlaşma lüksümüz doğru olur mu? Ya da yine kötü bilanço getirir ve yine fiyatı düşerse, diğer tüm hisseleri boş yere kaçırmış olmaz mıyız?

Ayrıca, hisseden uzak dursam da, tekniğinde olası bir ihtimal görünce gördüğünüz gibi tabloda paylaşıma koyuyorum. Yani ille de temel için olumlu söz söylememe bakmayın. Teknik tablolarda yer alıyor mu ona da bakın.

Diğer sorularınızın hepsi için evet olabilir.    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_