Soru - Cevap (Borsa)

  •  A 
SE*** KI*** 16.04.2022 10:09
Konu / Hisse Kodu: Borsa
Merhabalar Aydın Abi. Şimdi biz piyasa geri gelecek diye sattık malları şu 2-3 gündür olduğu gibi piyasa yukarı gitmeye istekli beklenen düşüş gelmedi o zaman alım yeri neresi olacak ? Benim gördüğüm 9 yıldır yukarıdan aşağıya gelen dolar bazlı grafikte düşen kırılmak üzere olurda bu grafiği kırar önce 170 doları daha sonra 185 doları geçerse borsacıların uzun yıllradır beklediği dolar bazlı ralli başlarsa pozisyonlarımızı nereden açmalıyız ? İnşallah piyasa geri gelir ya gelmezse ?
Cevap 16.04.2022 19:07

Alım yeri neresi diye bir şey yok. Sonuçta her zaman açtığım gibi yeni öngörülerim gelmeye başlar. Benzer durumları zaman zaman yaşıyoruz. Böyle sorduuğunuz gibi genel bir yer yok. Şurayı gerçerse alınır diye. Bu vakitten sonra hisse bazlı öngörüler olur artık.

Ben Dolar bazlı ralli için diğer şartların uygun olduğu görüşünde değilim. Ama nihayetinde piyasalar benim istediğim, öngördüğüm gibi davranacak diye bir garanti yok. Kim bilir belki de bu sefer yanılmış olurum. Dediğim gibi, gördüğüm teknikleri aynı şekilde paylaşmayı sürdüreceğim.

Ama sizler kendi kararlarınızı zaten istediğiniz gibi uygulayabilirsiniz. Ben eğer yükseliş durmadan aynı şekilde düzeltmesiz sürerse çok aktif olmam. Öngörü sayım çok az olur. Borsa ne yaparsa yapsın, teknikler o kadar rahat olmamamı söylüyor. O zaman genel bir düzeltme nereden gelirse onu bekleyebilirim.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_