Soru - Cevap (Bist)

  •  A 
İB*** ÖZ*** 08.04.2022 16:55
Konu / Hisse Kodu: Bist
Hocam tedirginlik hepimizde var ama patatesin 10 TL kıvırcıkın 15 TL olduğu yerde maalesef paramızın kıymetinin olmadığı gerçeği ile karşılaşıyoruz. Sanırım bist düzeltme yapsada gidecek gibi duruyor.
Cevap 08.04.2022 17:42

Zaten ben trend dönüşü uyarısı yapmıyorum. Teknik ve olursa sağlıklı bir düzeltme uyarısı yapıyorum. Yoksa yazılarımda hep düzeltmeler yapılsa da, BIST'in pozitif ayrışacağı beklentimi yazıyorum. Ama bu şekilde ondan diğerine dönerek yükseltilen endeks beni tedirgin ediyor. 

Dediğiniz patates kıvırcık hesabı doğru ama borsa her zaman bu hesaba göre fiyatlanmaz. Verdikleri zaman patates ve kıvırcık fiyatı düşmese de verebilirler. Ama şu an alıyorlar. Hala endeks yükseliş trendini bozmadı. Parabolic sat sinyali de vermedi. 

Ben cesaret edemiyorum  ama teknikleri detaylı şekilde sizlerle paylaşıyorum. Bakın son bankaları yazdım. Hepsinin tekniklerini bir kaç gündür paylaşmaya başladım. Aselse fincan-kulp uyarım gibi gördüğüm teknik uyarıları da yapıyorum. Ama ben şimdilik daha pasif davranıyorum. Sizler teknikleri referans alabilirsiniz.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_