Soru - Cevap (megap)

  •  A 
SE*** KU*** 08.04.2022 14:41
Konu / Hisse Kodu: megap
hocam tekrar selamlar. Sığ bir hisse olmasına ragmen haftalık grafikte bile iki tane doji oluşmuş. Dar bir alanda hisse de trade yapılıyor gibi. Mesala 1-1-1- alım giriliyor alan kurum alt kademe de 100 bin lotla karşılıyor. Madem almak istiyor neden toplayarak gitmiyor ? en ufak alım gelince de aldıklarını veriiyor. Bunlar suç değil m ? aldığım hisselerden sadece megap gitmedi..
Cevap 08.04.2022 16:20

Ooo doji falan diyor bir de bana soruyorsunuz:) 

Ben mum grafikleri ile bakmayı pek sevmiyorum. Ama okuyan diğer üyelerimiz için bilgi olsun, doji mum grafiklerinde kapanış ve açılış fiyatlarının aynı ya da çok yakın olmasının yarattığı görüntüdür. Çizgi gibi bir durum ortaya çıkar.

Maalesef hissenin tahsislil sermaye artışı işleri sonrası tadını kaçırdılar. Mevcut bilançosuna göre bu fiyatı bile primli denebilir. Teknik olarak da 7.00 civarları yukarı kırılmadan buralarda takılabilir. Dört gündür alt desteklere doğru bir baskı oluşmuş.

Uzun zamandır takip etmediğim için kademeleri görmemiştim. Demek yatırımcıları bezdirip dökmek istiyorlar dediğiniz gibi alış yazılıyorsa. Neden almıyorlar? Alırlarsa yukarı doğru, umutlar sürer ve dökemezler insanları. 

Ama dediğim gibi bu bilanço ile almaktan ziyade fiyatı yukarı çekince satmak niyetleri de olabilir. Kar marjı çok düşük bir oranla çalışıyorlar. Finasman giderleri 2021 yıl sonu 3 Milyon TL iken, bu yıl sonu 10.9 Milyon TL'ye yükselmiş.

Kısacası şu an için çok cazip bir durumu yok bana göre.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_