Soru - Cevap (Krtek)

  •  A 
RA*** TU*** 01.04.2022 19:44
Konu / Hisse Kodu: Krtek
Daha evvel sizinle konuşmuştuk hocam bu hisse için, toparlandığını söylemiştiniz sanırım çok iyi bir bilanço…

Üyeler için sıkıntı olacaksa, sorun isterseniz yayınlamayabilirsiniz…
Cevap 01.04.2022 22:40

Evet, hatırlayamayınca site arşivine baktım. Buldum sohbeti. Aynen de düşünğüm gibi olmuş sonraki bilançolar. Ama muhtemelen ekranıma kaydetmeyi unuttuğum için hiç görmedim. Şimdi yeniden baktım. Bilançoya göre iskontolu hale gelmiş. Ekranıma kaydediyorum. Takibe aldım. Olası gelişmelerde paylaşımlarımı yaparım. Sitedeki yazışmamız aşağıda;

RA*** TU***16.08.2021 15:29
Konu / Hisse Kodu: Krtek
Hocam, sanki bilanço toparlamış gibi öyle görüyorum yani sizin görüşünüze göre doğruluk payım ne derecede :-)
 Cevap16.08.2021 16:15

Borsanın en eski şirketlerinden birisidir. Çok uzun yıllar kötü yönetim ve bilançolar yüzünden kötü performans sergiliyordu. O nedenle hisseyi siz sorana kadar hiç takip etmemiştim. 2020 başında çok ciddi performans çizmiş. 3 kûsur fiyattan 23.00 TL civarına yükselmiş. 

Hakikaten gelişimini ben de kaçırmışım. Bilanço gerçekten de çok iyi. Ciro, ciro üzerinden kar marjı çok iyi olmuş. Brüt ve esas faaliyet karı net karın da çok üzerinde. Banka kredilerinde ciddi bir azalma var. Böyle bir hasılat-kar dönüşü bence hemen bozulmaz. Tam tersi bir süre bu toparlanma aynı şekilde sürecektir diye düşünüyorum. Doğru bir hisseyi sormuşsunuz. Birikmiş vergi yükümlülükleri azaldıkça karı daha çok artacaktır. Bu bilançoya göre fiyat iskonto değil prim içeriyor. Lakin sonraki bilançolar için çok ciddi bir iskonto içerebilir. 

     Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_