Soru - Cevap (Yksln)

  •  A 
İL*** MA*** 31.03.2022 12:50
Konu / Hisse Kodu: Yksln
Ben bayadır bu hisseyi bekliyorum. Sizin uv listesine almanızı bekliyormuş meğerse :)
Cevap 31.03.2022 13:27

:))

Bakın bazılarına henüz zaman ayırıp ekleyemediğim için kaçıyorlar. Sizlere burada şu şu hisseler uygun uzun vade için dediklerimi göz ardı aetmeyin. Ben zaman bulup yazana kadar beklemeye bile gerek yok. Bu nedenle klkım 14.03 iken adını verdim ama eklemeye zaman yaratana kadar hisse 18.00 oldu. Aradaki kar kaçtı.

Yükselen de yazdığım gibi çok güzel bir şirket bana göre. Ama ne zaman hareketlenirler falan bu detayları tahmin etmek her zaman kolay olmuyor yeni hisselerde. Aynı şekilde tuclk da bence gayet iyi olacak. Onda sorun %500 bedelli başvurusu. Muhtemelen o bekleniyor. Alan bir de bedelliye katılmak için para aramasın diye bu kararı bekliyor olabilir. Ama bedelliye katılmayı göze alıp alınması gereken iyi olacağını düşündüğüm bir hisse. Vakit yaratıp, genel bilgilendirmeyi yaptığım anda uzun vadeye eklemeyi düşünüyorum. Ama bunu yapmadan o da kalkarsa o zaman elim takılıyor klkım'de yapamadığım gibi. 

Misal enjsa'yı da yazdım. O da Türkiye'nin en büyük şarj istasyonu ağına sahip durumda. Bunlar henüz gelir yaratmıyor ama çok ciddi imkan yaratacak sonrasında. Şu anki bilançosuna göre de iskontoluydu. İki gündür hareketlendi. Dün teknik öngörüye eklemiştim. Uzun vade böyle çok hisse var. 

Mesele kchol'ü kapattım ederi tamam diye de değil. Yabancı olmadığı için çok hisse ederine göre çok daha düşüş değerlemelere tabi oluyor. Bu nedenle ben de uzun vadeli listede ederlerine göre bu durumu düşünüp, daha düşük rakamları beklenti yapıyorum.

Neyse bahane ile sizlere düşüncelerimi bir ekre daha aktarabilmiş oldum.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_