Soru - Cevap (Uzun vade)

  •  A 
İB*** ÖZ*** 17.03.2022 11:27
Konu / Hisse Kodu: Uzun vade
Hocam merhaba, orge dün yenilenebilir enerji üzerine kap duyurusu yaptı. Hisseyi zaten beğeniyordunuz. Uzun vadeli listeye koymayı düşünüyormusunuz.
Cevap 17.03.2022 13:34

Site içi arama satırına uzun vade yazınca 9 Mart tarihli aşağıdaki soru ve cevabım çıkacak;

Konu / Hisse Kodu: Uzun vade
Bilançolar, yavaş yavaş sona eriyor uzun vadeli listenizi sabırsızlıkla bekliyorum.

Bu konuda, titizliğiniz ben hayran bırakıyor şimdiden teşekkürler…

Bunca çalkantılı da almak gerekir
 Cevap09.03.2022 17:13

Listede olabilir diye düşündüklerim;, aksa, cemts, eregl, deva, doas, asels, arsan, brısa, goody, orge, despc, enjsa, ındes, krdmr a-b, sahol, kchol, petkm, selec, sıse, ısmen, vertu, yksln, tuclk, bntas, medtr, tezol, tıre, nerjilerin bazıları aklıma gelen ve bu niyetle takip ettiklerim. Bunlar dışında yükselebilecek bir çok hisse daha var elbette. Ama onları tekniklerine göre de takip ederiz diye düşünüyorum. Bu saydıklarım oldukça yüksek potansiyel barındırdıklarını düşündüklerim. Ama görüyorsunuz savaşın gelişmeleri, yaptırımları bazılarında riskler yaratabiliyor. Bu yüzden de rahat olamıyorum. %38.5 seviyesine inmiş yabancı oranı, bir yıl içindeki seçim riski, ödemeler dengemizde açığın yine enerji ve kur kaynaklı artmaya başlaması elimi tutuyor. 

Bunlara Quagr, Brksn, Olmk, Klkım'i de ekleyebilirim. Dedim ya, aklıma geldikçe, bilançolarına bakma fırsatım oldukça liste şekilleniyor. Yani Orge de bunlardan biri diye düşünüyorum zaten. Sizlere de gördüğünüz gibi yazdım. Orge uzun zamandır benim takibimde olan ve hakikaten beğendiğim bir hisse.

    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_