Soru - Cevap (MIPAZ)

  •  A 
HA*** TO*** 16.03.2022 14:07
Konu / Hisse Kodu: MIPAZ
Aydın Bey merhabalar,
MIPAZ bir yıldır düşüş veya sabit duruyordu. Son hafta atılım yaptı ve açık öngörünüzü kapattınız. MIPAZ’da bir haber mi var veya çok mu ucuz kaldı? 1 yıl beklediği için enflasyon altında getiri olduğu için tekniklerine göre Büyük fincan kulp olduğunu destek direnç tablosunda görüyorum. Bu hisse ile ilgili beklentiniz var mı? Sadece teknikle mi yorumlamalıyız? Kesin şunu yapın demeyeceğinizi bilerek yorum yaparsanız sevinirim.
Teşekkürler. Saygılarımla.
Cevap 16.03.2022 15:30

Sonrasında da iki öngörü açıp gerçekleşme ile kapatmıştık hissede. Maalesef enflasyon ile ilgili haklısınız ama hisseler buna göre değerlenmiyorlar. Bir duyumum falan yok. Teknik destek-direnç tablosunda da dikkat çektiğim seviye üzerinde kalırsa büyük bir fincan-kulp formasyonunu kırıp yukarı ekstra atağı olabilir. Olursa onların da olası seviyeelrini yazdım. Ama geçen yıl da bizi böyle yanılttı hatırlarsanız. O yüzden ben teknik beklenti seviyemi görünce kapatmayı tercih ettim. Ama 6.55 üzerine çıkarsa yeniden öngörü açabilirim. Şimdilik kapattığım seviye sonrası yine satış geliyor.

Ucuzluk neye göre diye değişir. Bilançosuna göre şu an ucuz değil. Hatta biraz da primli. Biliylorsunuz o zaman arsaları ile ilgili spekülasyonlar vardı. Hala istenilen imar kararını alamamıştı. Ama ciddi büyük arazileri var. Onlarda imar izni çıkar da gayrimenkul değerlemesi yapma imkanı oluşursa, o zaman da çok ucuz kalır. Ama şidmilik bu yönde bir açıklama yok şirketten. 

Bu nedenle ben sadece teknikle ilgili yorumlamayı tercih ediyorum.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_