Soru - Cevap (Krdm)

  •  A 
AH*** AT*** 09.03.2022 16:52
Konu / Hisse Kodu: Krdm
A ve B Destekleri aşağı kırdı beklemeye devam mı isteyen kapatsın mı öneriniz beklentiniz nedir günsonu bakalım nerede kapatacak …
Cevap 09.03.2022 17:27

Düşen bir seviye görülürse kapatılsın diye düşünüyorsam zarar kes seviyesine rakam giriyorum. Bu yoksa öngörüm düşüş olsa da geçerli demektir. Düşüşte kademeli alım yapılabilecek alt destekleri gireyim görülsün.

Demirçelikte mal yok neredeyse, satışa çıkanı hemen alıyorlar. Hurda fiyatlarında çok ciddi artışlar yaşanıyor. Bulmak da zorlaşıyor. Ama cevher fiyatlarında hurda gibi maliyet artışı yok henüz. Bu yüzden cevherden üretim yapan eregl, krdmrler(%70'ini cevherden üretiyorlar), ısdmr için bu durum ekstra kar yapmalarının önünü açıyor. Karemir zaten bilançoya göre iskontolu idi. Demirçelikteki fiyat artışları tüm sektör için olumlu. Eregl, krdmr a-b, cemts, yksln, tuclk fiyatlarını bilançolara göre iskontolu görüyorum. Isdmr fiyatını yeterli buluyorum(bu bilançosuna göre), ızmdc ise neredeyse sektörün tek kötü bilançoya sahip olmaya devam eden şirketi. Yıl sonu bilançosunda bu durum değişecek mi göreceğiz.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_