Soru - Cevap (SISE)

  •  A 
AT*** OZ*** 28.02.2022 00:46
Konu / Hisse Kodu: SISE
Aydın bey iyi akşamlar umarım iyisinizdir gerçi bu ortamda insan nasıl iyi olabilir ki inş.savaş biter ve insanlar ölmez.
sise için bir soru sormak istiyorum sise nin rusya yatırımları var ve bütün dünya rusya için yaptırım kararı alıyor en önemlisi Swift sisteminden çıkması gibi duruyor bu durum sise için nasıl olur engin tecrübenizi öğrenmek isterim tşk.
Cevap 28.02.2022 09:49

Günaydın. 

Normal bir zamanda olsa çok iyi bir bilanço karı açıklamış. Esas faaliyetlerinden kaynaklı olan kar artışları hissenin beklentisini yukarı çekecek içerikte. Ama Rusya yatırımları, enerji maaliyetlerindeki artışlar, bu yılın bilançolarını baskılayacak gelişmeler. O yüzden ben de çok rahat değilim. Ama yine de karamsar değilim. En kötüsü, bu kar nedeniyle şirket kendi hisselerini toplayacaktır. Geri alım için daha yüksek kaynak ayırabilir. 

Kısacası düşüşlerle başlayabilir ama sonrasında ilk fırsatta toparlanacaktır diye düşünüyorum. Fakat mevcut beklentilerimi piyasa şartları nedeniyle mevcut şekilde koruyacağım. Yukarı revizeler yapmayacağım. Bu bilanço nedeniyle de aşağı revizeyi de zaten yapmam.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_