Soru - Cevap (Rusya-Ukrayna)

  •  A 
MU*** AK*** 27.02.2022 22:06
Konu / Hisse Kodu: Rusya-Ukrayna
Aydın abi iyi pazarlar umarım iyisinizdir. Jeopolitik anlamda kimsenin tahmin etmediği günlerden geçiyoruz. Son saatlerde nükleer konusu gündeme gelmeye başladı biliyorsunuz. Olayın boyutu bambaşka yerlere gelmeye başladı. 3. Dünya savaşı çıkmaz diye düşünüyoruz Batının buna hazırlığı yok diye konuşuluyor ama bu konuda da bizim tahminlerimiz doğru çıkar umarım. Borsa konusunu konusmak ne kadar doğru bilmiyorum ama ben biraz uzun vadeli tutma isteğime rağmen bile tedirginlik duymaya başladım
Cevap 27.02.2022 22:37

Maalesef savaşlar için tahminler yapılır ama netice süreç esnasında yaşanan gelişmelere göre netleşir. Açıkçası Zelensky'nin bu kadar dirayetli çıkacağını ummuyordum. Dendiği gibi Ruslar ciddi kayıplar yaşıyorlar mı bilmiyoruz. Ben yine de 3'ncü dünya savaşının kazananı olmaz diye düşündüğüm için o boyuta gelmez diye düşünüyorum.

Ama artık her şekilde Rusya'ya yaptırımlar uzun süre kalıcı olabilir. Tabii bunun etkileri de bir çok beklentiyi bozabilir. 

Umarım tedirginliğinizi en kısa sürede sona erdirecek gelişmeler yaşanır. Ama böyle ortamda kenarda nakit de tutmak tedbirli bir davranış olur.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_