Soru - Cevap (Tkfen)

  •  A 
SE*** KI*** 25.02.2022 18:35
Konu / Hisse Kodu: Tkfen
Geçmişte de bu örnekleri çok yaşadık netaş mesela bu tarz tkfen gibi şirketlerde sizden ricam uzun vade açmazsanız böyle dalavere yapan şirketlere karşı bizi korumuş olursunuz. Bugün çok sinirliyim tüm hisselerin artı kapattığı piyasada tkfen son çeyrek karı düştüğü için eksi üstelik aynısını 2020 de de yapmış muhtemel seneye de yapacak her son çeyrekte zarar gösterme alışkanlığı var son 2 yılda ! 30 gidecek diye 21.56 maliyetlenmiştik şimdi elimizde patladı !
Cevap 25.02.2022 23:14

Lütfen üslubunuza dikkat edin. Benden böyle dalavere yapan hisseleri uzun vadeye koymamamı istemişsiniz. Bunları bilmek mümkün mü. Netas'ı benden daha çok sahiplendiğinizi unutmayın zamanında. Ayrıca aslında tkfen öngörüsü bence 17 Aralık tarihinde 29.92 ile sadece 8 krş altında kaldığı için gerçekleşmedi. Yani bence aslında çok önceden gerçekleşmiş bir hissedir. Hata, benim o tarihte 10 krş aşağıya revize yapıp kapatmamış olmamdır. 

Ayrıca, arada yaşanan enerji, savaş, emtiların maliyetlerinin fırlaması vs gibi etkenler bir çok şirketin beklentilerini bozabilir. Bunlar da maalesef böyle tablolar yaratabilir. Dalvare yaftası hoş bir şey değil. Madem böyle şirketleri biliyorsunuz zaten benim öngörüme takılmanıza da gerek yok.

Dediğim gibi, bir hata varsa o da 8 krş eksik kaldı diye o anki karla yetinmemektir.    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_