Soru - Cevap (hisse yatırımı)

  •  A 
İB*** ÖZ*** 23.12.2021 11:32
Konu / Hisse Kodu: hisse yatırımı
Hocam merhaba, sizi tanımayan bir vatandaşın kısa yada uzun vadeli hisse yatırımcısı olabilmesi için ne yapması gerekir. Maalesef ülkemizde uzun vade diye alınan hisselerin hepsi kazandırmıyor. Aksa gibi güzel örnekler olsa da bankaların durumu gözler önünde. Yani bu borsa işi gerçekten kafa yorucu bir şey. Maalesef böyle olduğu sürecede ev ve araba almak ülkemizde yatırım olarak kabul edilmeye devam edecektir.
Cevap 23.12.2021 11:44

Beni tanımıyorlarsa, yine profesyonellerden destek almaları doğru olur. Yani aracı kurumlar, bankaların ilgili birimler ve portföy yönetimi şirketleri.

Çünkü ben size bilançonun filan filan kırıterlerine bakın. Şöyleyse böyle değerleyin desem, bilançolar geçmişi gösterir. Ama borsalar geleceği fiyatlar. Görüyorsunuz şartlar bir anda değişirse, iyi diye gösterdiğiniz hisseler bile tersine dönebiliyor.

İletişim bilgilerimde benim öncesinde Global'de çalıştığımı göreceksiniz. O nedenle soran üyelere iyi bir araştırma ekipleri olduğu için onları söylüyorum. Ama diğer kurumları bilmiyorum. 

İşi başka alanlar olan kişilerin bizler gibi piyasaları takip etmesi mümkün değil. 


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_