Soru - Cevap (Selec)

  •  A 
İL*** MA*** 17.12.2021 13:15
Konu / Hisse Kodu: Selec
Bu ortamdan nasıl etkilenebilir? Anlaşılan o ki ilaca ne kadar zam verirlerse versinler dışarıdan ilaç almak pek mümkün olmayacak.
Siteyi liste şeklinde paylaşan arkadaşı da kutluyorum.Emek var bu işte saygı duymak lazım Zaten bu ortamda 50 bin liralık portföyle bile 1-2 öngörüde sitenin üyelik parası çıkıyor.Geçen bu konuyu konuşmuştuk eşşeğin aklına karpuz kabuğu mı düşürdük diye de insanın içinden geçiyor
Cevap 17.12.2021 13:51

Selec depo ve dağıtıcı. İlaç şirketi değil. Ama ilaç şirketlerinin geçenlerde konuştuğum bir ilaççının dediği devletin euro kuru şu anki rakamın 1/3 bile değildi. Yani dışarıdan ilaç gelmemesi bu nedenle. Mecbur yakında ilaca da çok yüksek zamlar gelecek.

Kur faiz politikası öyle üstünkörü bir anda yapıyorum demekle yapılmaz. İşte böyle faturasını keserler insana maalesef. Bu yaşananların da dış güçle falan ilgisi yok. Onu da herkes bilsin lütfen. Naci Ağbal'ı dış güçler getirmediği gibi, dış güçler de görevden almadı. Hatalı karar ve politikaların yansımalarını yaşıyoruz hepsi bu. 

Kimse de üretimi arttırmanın yolu düşük kredi faizi olduğu için bunlar yapılıyor sanmasın. Neden yaptıklarını bilmeden yapıyorlar.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_