Soru - Cevap (Bist yükselisi)

  •  A 
RA*** NA*** 16.12.2021 20:23
Konu / Hisse Kodu: Bist yükselisi
Aydin bey iyi aksamlar..bistin bu kadar yukselisi asagida GAP larda olusturdu..bu durum endise yaratmasina ragmen yukselisede devam ediyor..bu durumda bu aralar ufaktan nakite gecilmesi uygun olurmu? Yada %50..70 gibi nakitte kalinmasini onerirmisiniz..bizlerde yatirimci olarak bu yukselisin heyacini icerindeyiz ama el bombasi gibi olmaya basladi..
Cevap 17.12.2021 00:29

Evet bu konudan ben de endişeliyim. Ama şu an için alımlar sürdükçe eldeki hisseler taşınabilir. Lakin destekler kırıldığı zaman satmayı bilmek lazım. Ama dediğiniz gibi bir kısım nakit durmak tedbirli davranıştır. Oran konusunda ısrarlı yükselişler yüzünden emin olamıyorum. en azından % 50 hisse olabilir. Ama yükseliş sürdükçe hisseleri azaltabilirsiniz. Ama bu arada düşenler de desteklere gelince alınacaktır. Tam nakite dönmek de yanlış olabilir. İnanın ben de zorlanıyorum.

Bu süreçte bilançosuna göre hala iskontolu olduğunu düşündüğüm hisselere yer verip, onları yukarı revize ettiğimi görebilirsiniz. Son dönem getirileri bir nebze moral oldu. Ama düşüşe yakalanıp geri vermek büyük bir fırsat kaçırmak olur.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_