Soru - Cevap (Dinlenin)

  •  A 
BU*** TA*** 01.12.2021 23:54
Konu / Hisse Kodu: Dinlenin
Mental yorgunlugun giderilmesi cok onemli ,gercekten isiniz zor ,insallah iyi ekonomi haberleri ile biraz olsun isiniz hafifler, mental yorgunlugunuz azalir siz bize lazimsiniz , iyi dinlenmeler, iyi geceler.
Cevap 02.12.2021 08:24

Günaydın.

Dün gece erken yattığım için cevap yazamadım. Sorun çok karışık denklemleri çözmeye çalışmak. Kurlardaki ataklar ülkeye çok ciddi yükler bindiriyor. Ama borsa dediğim sebeplerle yükselmeye devam ediyor. Fakat bazı hisselerin teknik dirençlerinden düzeltme yapmalarını beklerken hiç düzeltmesiz yükselmeye devam etmeleri, bu hisselerde yeni alım fırsatı bırakmıyor. Mesela aksa. 2022 için yıldız bir hisse olmasını bekliyorum. Ama çok kısmi düşüş sonrası yine yükseliyor. Tkfen, asels genelde ağır kalan, dirençlere hep takılan hisselerken bu sefer takılmayıp yükselişe devam ediyorlar. Böyle olunca da, misal tkfen 19.20 civarı önemli direnç var. Ama kırarsa da büyük bir çanak kırar. Ki, açık öngörülerimde 22.90 beklentilerimi biliyorsunuz. kırar dediğinizde düzeltme geliyor. Kırmaz çok dik çıktı realize gelir dediğinizde kırıp gidiyor. Bu sefer yeni öngörüde zorlanıyorsunuz. Dikkat ederseniz destek-direnç tablosunda dikkat çektiğim çanak ve fincan-kulplar kırılınca hisseler çok daha ciddi yükseliyorlar. Ama tereddüt edince kaçırmış, yeni öngörü açamamış oluyorum. 

İşte tüm bu hesaplar insanı çok yoruyor. Gece 02:00'de bile yatmaya gittiğimde kafamda TCMB, dış sorunlar, olası yansımaları dolaşıyor. Uykuya dalmam bile bazen 03:30-04:00 civarını buluyor. Yorgun olmama rağmen bile uyuyamıyorum. Sonra da bu şekilde yorgunluk akşam saatinde sızıp kalmama neden oluyor. İki gecedir bunu yaşıyorum.

Yapacak bir şey yok. Arada balık tutmaya gitmek bana nefes oluyor.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_